Адвокат Андрій Карпенко пояснив важливий нюанс: така особа має право на відстрочку від мобілізації, попри те, кого з батьків вказано в посвідченні дитини з інвалідністю.

Дивіться також Мобілізація через лотерею․ Як це працює в США, чи підходить Україні і кого відправляють на фронт

Що потрібно, щоб оформити відстрочку

За його словами, для оформлення відстрочки потрібно особисто з'явитися ТЦК та написати заяву. 3 документів потрібно взяти з собою паспорт громадянина України, військово-обліковий документ та документи, які підтверджують право на відстрочку.

Додайте копії документів:

  • свідоцтва про народження дитини;
  • свідоцтва про шлюб;
  • паспорта громадянина України матері дитини;
  • документів, які підтверджують реєстрацію місця проживання;
  • довідки про фактичне місце проживання разом з дитиною;
  • документів які підтверджують інвалідність дитини.

Що далі, термін дії відстрочки

Після того, як у ТЦК розглянуть заяву, працівники нададуть довідку або відповідь, якою буде підтверджено право на відстрочку.

Також додатково у військово-обліковому документі можуть зробити запис про надання відстрочки від призову на військову службу. Відстрочка діє до кінця дії воєнного стану або до моменту скасування інвалідності дитини.

Поради від адвоката

Андрій Карпенко радить подавати документи про право на відстрочку разом із заявою до того, як вас направлять на військово-лікарську комісію (ВЛК).

А також вимагати, щоб на вашому екземплярі заяви про відстрочку поставили відмітку про її отримання (штамп вхідної з найменуванням ТЦК та СП).