Олег Царьов

Із депутата в терористи. Саме такими словами можна коротко описати історію одіозного Олега Царьова.

Екс-депутат повним ходом підтримував анексію Криму, потім балотувався в президенти, а потім зовсім перейшов на бік терористичних угрупувань на сході України.

З 26 червня 2014 року Царьов називає себе "спікером парламенту" так званого Союзу народних республік — "ДНР" та "ЛНР".


(Фото УНІАН)

Наприкінці весни 2014 року ГПУ звинувачувала Царьова у публічних закликах до сепаратизму і зміни державного устрою, тож 3 червня Верховна Рада зняла з нього недоторканість.

Царьов був оголошений у розшук аж 16 червня.

"Запобіжний захід: постанова суду про дозвіл на затримання з метою приводу", - йдеться в повідомленні, яке опубліковано на сайті МВС.

Байдуже на все, та в червні екс-регіонал абсолютно вільно розгулював по Донецькій області.

Так, зокрема, Царьов брав участь у переговорах щодо врегулювання ситуації на сході України у Донецьку 22 червня, де були присутні колишній президент Леонід Кравчук, представники ОБСЄ, Віктор Медведчук, Нестор Шуфрич та терористи "ДНР" і "ЛНР".

Ще у серпні ми відправили запит до СБУ з запитанням, чому його ніхто тоді не затримав.

Відповідь на запит перед вами.

Історія з Царьовим продовжуватиметься.

Павло Лазаренко

Першою жертвою колег-депутатів у сучасній історії України став Павло Лазаренко. Верховна Рада ухвалила рішення про зняття з нього депутатської недоторканності 17 лютого 1999 року.

Самого Лазаренка на той час уже не було в країні, Генпрокуратура розслідувала проти нього кримінальну справу за розкрадання на посту прем’єр-міністра на суму близько $150 млн.


(Фото telegraf.com.ua)

Лазаренка заарештували в аеропорту Нью-Йорка, на території цієї країни він перебуває і досі. США звинуватили його у відмивання грошей, а в серпні 2006 року Лазаренка засудили на 97 місяців ув’язнення і штрафу у $10 млн.

У 2008 році Павло Лазаренко навіть увійшов до десятки найбільш корумпованих державних діячів світу у рейтингу корупціонерів, складеному Всесвітнім банком разом з ООН

Віктор Лозінський

Ім’я маловідомого члена парламентської фракції БЮТ Віктора Лозінського країна дізналася у 2009 році, коли стали відомі подробиці вбивства мешканця Кіровоградської області Валерія Олійника.

1 липня 2009 рору тодішній генпрокурор Олександр Медведько звернувся до Верховної Ради з поданням про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Лозінського. Наступного дня, 2 липня, Юлія Тимошенко заявила, що вимагає від Лозінського заяви на складення повноважень. 3 липня така заява надійшла у Верховну Раду і того ж дня Лозінського позбавили імунітету 415 голосами.


(Фото ZN.ua)

Лозінський спочатку намагався втекти з України, але у березні 2010 року добровільно здався в міліцію. У квітні 2011 року його засудили до 15 років в’язниці, ще через рік покарання пом’якшили до 14 років позбавлення волі.

У 2013-му Вищий спеціальний суд України змінив статті обвинувачення для Віктора Лозинського, тому не виключено, що він зможе вийти на волю уже у 2017 році.

Вадим Колесніченко

Один з найбільш скандальних регіоналів, який займав відверто проросійську позицію, Вадим Колесніченко сам відмовився від депутатського мандата, однак формально це рішення ухвалила Верховна Рада.


(Фото telegraf.com.ua)

Після анексії Криму, Колесніченко, обраний, до речі, від Севастополя, заявив, що складає свій мандат на знак протесту проти "парламенту, який взяв участь у державному перевороті".

15 квітня Верховна Рада задовольнила бажання Колесніченка не бути членом українського парламенту. За це рішення проголосували навіть четверо колег Колесніченка по фракції Партії регіонів.

Павло Балога, Олександр Домбровський, Сергій Власенко та Ігор Марков

Усіх їх позбавили депутатських повноважень не колеги-депутати, а суд. Утім, втрата від того не була менш болючою.

Депутатські повноваження Павла Балоги та Олександра Домбровського скасував Вищий адмінсуд 8 лютого 2013 року. Причиною став позов Юрія Кармазіна, який звинуватив Балогу і Домбровського у фальсифікаціях під час виборів у мажоритарних округах.

Неформально таке рішення суду пояснювали тим, що Домбровський відмовився увійти до фракції ПР, а Балога, у свою чергу, з неї вийшов.

Після втечі Віктора Януковича з України, Верховна Рада повернула картки для голосування обом депутатам.

Адвоката Тимошенко Сергія Власенка Вищий адміністративний суд позбавив депутатського мандата у березні 2013 року. Формальною причиною стало суміщення адвокатської діяльності зі статусом народного депутата, хоча Власенко наполягав на тому, що він не адвокат, а громадський захисник.

У перший же день після зміни влади в Україні, 22 лютого 2014 року, Верховна Рада повернула Власенку мандат народного депутата.

"Регіоналу" Ігору Маркову пощастило менше. 12 вересня 2013 року Вищий адмінсуд, за позовом того ж таки Кармазіна, зобов'язав ЦВК позбавити Ігоря Маркова мандата. На знак протесту Марков вийшов з фракції ПР, а через місяць його заарештували за підозрою у причетності до хуліганських дій в Одесі в 2007 році.

Після втечі Януковича, 25 лютого 2014 року Маркова звільнили із СІЗО, однак депутатський мандат йому так і не повернули.

Роман Кравець, Телеканал новин "24"