Головний розслідувач Bellingcat Хрісто Грозєв розповів в ефірі одного з українських телеканалів про нові терміни виходу розслідування. Зокрема мовиться про вихід документального фільму за кілька місяців.

До теми В РНБО немає жодного документа щодо вагнерівців, – Данілов

Нова дата виходу розслідування

Ми спочатку зробимо в текстовому варіанті наше розслідування. Якомога швидше. Сподіваюся, що це точно буде в найближчі тижні, а потім як вийде фільм, але скоріше за все це буде після літа,
– запевнив болгарський журналіст.

Попередні повідомлення розслідувачів Bellingcat

У кінці квітня 2021 року журналіст міжнародної групи розслідувач Bellingcat Грозєв заявив, що не можна прив'язуватись до конкретних дат. Тоді він розповів, що текстову версію розслідування планують опублікувати найближчим часом.

Дату виходу повного фільму він тоді не назвав. Однак розслідувач додав, що на ресурси проєкту упродовж останніх 3 днів здійснювали масовані хакерські атаки.

Коротко про справу вагнерівців

  • У липні 2020 року в Білорусі затримали 33 росіян. Вони були причетні до ПВК "Вагнера".
  • Білорусь підозрювала їх у "підготовці заворушень перед президентськими виборами".
  • Згодом Юрій Бутусов і Яніна Соколова опублікували дані про ймовірну причетність до спецоперації СБУ. Однак в спецслужбі цю інформацію не підтвердили.
  • Через деякий час Білорусь віддала вагнерівців Росії. Розслідувачі Bellingcat заявили, що знайшли докази про план спецоперації, яку розробили ГУР Міноборони спільно зі працівниками СБУ. На Банковій заявили, що ОП готовий до будь-яких розслідувань.
  • За словами журналіста Юрія Бутусова, спецоперація була продуманою до секунди. Росія навіть не мала б жодного шансу звинуватити Україну у ворожих діях.
  • Нещодавно Олексій Данілов повідомив, що у РНБО немає жодного документа щодо справи вагнерівців.