Також Богдан вважає, що переговори у Мінську зайшли у глухий кут, бо майданчик використовують виключно як інструмент піару. Про це ексглава Офісу Президента розповів в інтерв’ю російській політикині та журналістці Ксенії Собчак.

Дивіться також Взаємна втрата довіри, – Богдан про звільнення з Офісу Президента

Внести зміни до Конституції України про особливий статус Донбасу, ось ця вимога реально нездійсненна,
– наголосив Богдан.

Він також нагадав, що спроба внести такі зміни за президента Порошенка призвела до кинутої гранати і жертв біля Верховної Ради.

"Це питання дуже сильно розколює громадськість. У якомусь дипломатичному діалозі можна знайти якийсь компроміс, відповідь на запитання: а що таке, власне, особливий статус? Але в нас наразі не виходить дійти до компромісу, розпочати діалог. Чому? Бо зі всіх цих переговорів зробили піар-площадку. Ця група має закритися, кожен має зробити крок назад", – вважає Богдан.

Також ексглава Офісу Президента припустив, що Порошенко підписав мінські угоди через наступ російських військ під Дебальцевим.

"Напевно, він думав про тих хлопців, яких там убивають", – уточнив він.

Мінські угоди: що слід про них знати

  • Це – узагальнювальний термін на позначення трьох спільних документів сторін-учасників врегулювання ситуації на Донбасі в нормандському форматі.
  • Вони містять: Мінський протокол;Меморандум про виконання положень Протоколу; Комплекс заходів щодо виконання Мінського протоколу.
  • Хоча мінські угоди й розділяють на "першу" і "другу", офіційно існує лише Протокол, який містить низку домовленостей, і Комплекс заходів щодо їх виконання.
  • Мінські угоди є передусім політичними, а не юридично обов'язковими документами. Вони не ратифіковані Верховною Радою України, як міжнародно-правові договори.
  • Мінські домовленості передбачають: негайне та всеосяжне припинення вогню в окремих районах Донецької та Луганської областей України та його суворе виконання; відведення важких озброєнь обома сторонами на рівні відстані з метою створення зони безпеки; моніторинг з боку ОБСЄ режиму припинення вогню; відведення важкого озброєння із застосуванням всіх необхідних технічних систем.