Традиції вироблення вина

Раніше місто могло похвалитися підземеллями у 350 метрів, наповненими бочками з вином. Зараз вони порожні, та й нікого туди не пускають. Проте засмучуватися не варто – в цьому районі більше 50 виноробів, які продовжують традиції своїх прадідів. У володіннях Михайла Поличка декілька гектарів виноградників. З одного, восени у бочки, перетікає аж 4 тисячі літрів вина. Та особлива гордість — саме ця плантація, на якій ростуть 250 сортів винограду.

Зараз тут тільки з'являються перші листочки, а от у вересні потрібно приїжджати з кошиками. Годинна екскурсія – і ви вже знаєте всі тонкощі вирощування винограду, і навіть обізнані про різні статі лози: є жіноча, чоловіча, бувають і різностатеві.

У 1919 році під час Першої світової війни полонені італійці викопали великий погріб. Вони досконало володіли секретами зберігання вин. Уже майже століття, сімейство Парасків зберігає тут свої скарби – 2,5 тисячі літрів вина. У будь-яку спеку тут – 14 градусів.

Дегустація

Навчать тут і як правильно пити вино. Біле вино рекомендують охолоджувати до 12 градусів, а от червоне найкраще смакує при кімнатній температурі. За словами досвідченого майстра, відрізнити справжнє вино від підробки повинна свіжа кислинка, якщо її нема, далі вино можна навіть не пробувати.

За особливою атмосферою винного погреба можна вирушити в сусіднє село з італійською назвою –Бене. Дорогою можна зустріти чудернацькі блакитні дерева з рожевим цвітом. Виглядає екзотично, але, насправді, це звичайні закарпатські персики, які так обробляють від шкідників.