Окрім неї, на виході з дальніх печер заповідника вже немає всіх ікон. Журналісти намагались запитати про це священників.

Дивіться також ООН припускає, що обшуки в проросійських попів – дискримінація: як відреагували в Україні

Що забирає УПЦ МП з лаври

Журналісти помітили на виході з дальніх печер заповідника, де раніше висіли ікони, – тільки місця від багатьох з них. Саме тому видання запитало декількох зі священників, де ікони.

...Жоден не відповів. Водночас інші отці розповіли, що планують вивезти з заповідника усе, крім мощей, бо вважають усе майно, включно з іконами, власністю УПЦ (МП),
– мовиться в повідомленні.

УПЦ МП виселяється з Лаври: дивіться відео

Що вивозить УПЦ МП з Лаври: дивіться відео

Варто зауважити, що договір оренди з УПЦ (МП) з заповідником завершується 29 березня 2023 року. До цього часу Українська православна церква Московського патріархату має покинути всі приміщення Києво-Печерської лаври.

Що цьому передувало

  • Буквально 23 березня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що представники Української православної церкви Московського патріархату вже розпочали процес виселення з Києво-Печерської лаври.
  • За словами міністра, процес виїзду відбувається – вони вивозять бойлери, столи, стільці. Проте Ткаченко зазначив, що на місці є представники МВС та СБУ, є перевірки на виїзді з Лаври. Тобто, процес виїзду контролюється.
  • Крім того, з 21 березня там працює міжвідомча комісія, яка має зафіксувати стан збереження нерухомого та рухомого майна, а саме музейних експонатів, які перебували у користуванні УПЦ МП.
  • Варто додати, що раніше митрополит Павло, відомий як Паша Мерседес, заявив, що ченці не покинуть територію Києво-Печерської лаври. Ба більше, Епіфаній звернувся до ченців та закликав їх відкинути владу Москви.