Вона визначатиме рівень збереженості культурних цінностей. У Мінкульті запевнили, що про комісію попереджали.

Дивіться також "Шабаш" біля Офісу Президента: ченці УПЦ МП бідкаються, що у Зеленського відмовили їм у зустрічі

Що заявили в УПЦ МП про печери

В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що 20 березня 2023 року їм прийшов лист від керівництва національного заповідника "Києво-Печерська лавра". У ньому мовилось, що УПЦ МП припинять доступ до:

  • Ближніх та Дальніх печер;
  • Хрестовоздвиженського храму;
  • Аннозачатіївського храму;
  • храму на честь Собору всіх преподобних Печерських (Теплого храму).

Важливо Таємниці путінського патріарха: що приховує агент КДБ "Михайлов"

Позиція Мінкульту

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. На території Лаври почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати,
– заявили в міністерстві.

Там також додали, що справді надсилали УПЦ МП листа 20 березня, у якому попередили про роботу комісії, яка визначить рівень збереженості культурних цінностей.

"Мощі преподобних та інші святині вважаються культурними та історичними цінностями", – додали у Мінкульті.

Саме тому люди не зможуть молитись в декількох храмах біля печер. Зокрема, не буде доступу до Хрестовоздвиженського храму, Аннозачатіївського храму та храму на честь Собору всіх преподобних Печерських (Теплого храму).

Що цьому передувало

  • На Різдво 7 січня Епіфаній вперше в історії ПЦУ проводив богослужіння в Києво-Печерській лаврі. Воно відбувалось в Успенському соборі Києво-Печерської лаври. Адже у Московського патріархату 1 січня закінчився договір оренди Трапезного та Успенського соборів Києво-Печерської лаври, що на території верхньої лаври.
  • 10 березня в Мінкульті заявили, що монахів УПЦ МП виселяють з Лаври. Договір користування Києво-Печерською Лаврою розривається з 29 березня 2023 року.
  • Це стосується усіх приміщень, які орендує УПЦ в Лаврі. Мовиться й про територію нижньої лаври, де є Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир). Саме там живуть монахи.
  • У Мінкульту припускали, що монахи могли б перейти в Православну церкву України та залишитись у лаврі.
  • Вже 18 березня Епіфаній звернувся до ченців та закликав їх відкинути владу Москви.