Також у прокуратурі додали, що нині цим розслідуванням займається НАБУ. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури.
До теми Дитячі смерті та мільярд у кишені – Богатирьова має понести покарання
Раніше Вищий антикорупційний суд звинувачував саме прокурорів у порушенні належного вручення підозри Богатирьовій. На це у прокуратурі пояснили, що з червня 2014 року до грудня 2019 року справою займалася Генпрокуратура, яка у жовтні 2014 року оголосила Богатирьовій підозру.
Згодом столичні прокурори не складали нове повідомлення про підозру Богатирьовій, оскільки для цього не вбачали підстав, а чинними нормами Кримінального процесуального кодексу України повторне вручення підозри не передбачено.
Прокуратура Києва заявила, що її повноваження у справі Богатирьової вичерпані.
Скасування запобіжного заходу Богатирьовій
Апеляцію захисту Богатирьової розглядала Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду. Засідання відбулося 4 червня. Про це повідомляє пресслужба ВАКС на своєму офіційному сайті.
Апеляція стосувалася ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 28 серпня 2019 року. Згідно з його рішенням, до підозрюваної застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.
У підсумку за результатами судового розгляду суд :
- скасував цю ухвалу слідчого судді Печерського райсуду;
- відмовив у задоволенні клопотання про застосування до Богатирьової запобіжного заходу.
Як таке рішення пояснюють у ВАКС
У Вищому антикорупційному суді підкреслюють, ухвалюючи таке рішення, суд апеляційної інстанції виходив з того, що Прокуратура Києва припустилася грубих порушень норм Кримінально-процесуального кодексу. Ці порушення відбулися в частині належного вручення повідомлення про підозру.
А під час судового розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя не вжив заходів для усунення цих "очевидних" порушень.
Ці порушення норм КПК України стали підставою для скасування ухвали слідчого судді Печерського райсуду та відмови у задоволенні клопотання про обрання запобіжного заходу,
– констатували у ВАКС.
Цікаво Як посіпаки Януковича відновлюють свій вплив в Україні
Справа Раїси Богатирьової: що відомо
- З жовтня 2014 року Генеральна прокуратура України оголосила ексміністра охорони здоров’я Раїсу Богатирьову у розшук.
- У 2015 році Печерський районний суд Києва заочно арештував її.
- До вересня 2016 року чиновницю розшукував "Інтерпол", однак пізніше її ім'я звідти прибрали.
- Наприкінці серпня 2019 року позафракційний нардеп Вадим Новинський особисто вніс заставу за Богатирьову. Після цього вона вийшла на волю.
- Чиновницю підозрюють у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах (342 мільйони гривень) під час організації та проведення закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення.
- Також вона є фігуранткою європейських та американських санкцій проти членів злочинного угрупування Януковича.
- Якщо вину Богатирьової доведуть, їй загрожує від семи до дванадцяти років ув'язнення.
Раїса Богатирьова – колишня народна депутатка чотирьох скликань Верховної Ради. За часів президента-втікача Віктора Януковича була віцепрем'єр-міністеркою України. З 2012 до початку 2014 року очолювала Міністерство охорони здоров'я в уряді Миколи Азарова.