Дивись онлайн онлайн
Пряма трансляція на
Останні випуски
БЛОГ

Віталій Гливінський

 • blog_ava
  Французький рекет чи благородні воїни: ким були легендарні мушкетери
  У людства є кілька історій, що з невеликим перебільшенням знають усі. І своє вагоме місце серед них точно займають пригоди Д'Артаньяна та трьох мушкетерів.
 • blog_ava
  Могутні воїни чи суперзірки Римської імперії: правда та вигадки про гладіаторів
  Гладіатори були понад 2 тисячі років тому, ще до нашої ери керівництво могутньої Римської імперії второпало: народу треба дати хліба та видовищ. Такий от прожитковий мінімум, який дозволяв відволікати маси людей від повстань чи переворотів.
 • blog_ava
  Перші бізнесмени: хто такі тамплієри і як вони заробляли гроші
  Перші бізнесмени у світі з'явились ще на початку XII століття. Ними стали тамплієри – монахи-лицарі, яких спершу називали богами фінансів, а потім вбили.
 • blog_ava
  Чи вбивали дітей найкращі воїни людства: уся правда про спартанців
  При Фермопілах спартанців дійсно було 300, утім, вони були не самі. За майже 3 тисячі років антична Спарта обросла безліччю міфів. Втім, що не зовсім характерно для таких випадків, чимало з них правдиві – чи принаймні мають під собою серйозний ґрунт.
 • blog_ava
  Перші професійні шпигуни: де жили та чим займались легендарні ніндзі
  Коли ми чуємо слово "ніндзя", то одразу уявляємо черепах, щурів, чорні костюми зі закритим обличчям, метальні зірочки та звісно карате. Та насправді більшість наших уявлень про японських воїнів ночі відверто помилкові.
 • blog_ava
  Жінка на кораблі – до біди: чи вірили пірати у забобони
  Письменники та сценаристи кіно зробили з піратів відчайдушних хлопців – справжніх головорізів. З античності й до наших часів пірати тероризують глибокі води та, налітаючи тайфуном, грабують тих, хто не встиг сховатися чи втекти. Однак головні хулігани водойм ніколи занадто не покладалися на грубу силу і не прагнули перебити усіх на захопленому кораблі.
 • blog_ava
  Легендарні мечі та розкішні обладунки: що відомо про життя самураїв
  Багато зіркових акторів приміряли обладунки самураїв та перевтілювалися у головних воїнів Японії. Це зайвий раз доводить, що насправді чоловіки з легендарними мечами катанами у руках вже давно вийшли за кордони своєї країни. Тепер культура самураїв – це скарб цілого людства.
 • blog_ava
  Голову вбитої людини несли господарю: чи дійсно самураї були воїнами честі
  Обряд сеппуку більш відомий як харакірі. Сумний і величний момент водночас, адже під час нього японський воїн, самурай помирає в муках. Він вбиває себе власним мечем. Карає за якесь важке порушення кодексу бушідо, демонструє гігантську покору, а значить прославляє увесь рід. Це великий біль, однак найстійкіші хлопці ще примудрялися навіть передсмертний вірш написати.
 • blog_ava
  Хрестові походи: хто і навіщо організовував криваві мандрівки світом
  Середньовіччя в Європі. В Темні часи робити особливо було нічого. Тому, аби не померти від нудьги, люди бігали воювати і зазвичай помирали від меча чи стріли. У Папи Римського, а на ту мить людської історії, це один із найвпливіших політиків Європи, серце країлося від того, що християни рубали одне одного. Дивитися на це він вже міг, а от використати — запросто.
 • blog_ava
  Секрети успіху монголів: що допомогло Чингісхану захопити пів світу
  Монголи – купка брудних дикунів, зграя примітивних варварів та що вони можуть тямити в мистецтві війни. Могутня китайська династія Цзінь сповна поплатилася за зверхнє ставлення до монгольської армії. Військо, на чолі якого був великий Чингісхан, смерчем налетіло і підкорило заможну державу. Той тріумф став першим великим міжнародним успіхом орди.
 • blog_ava
  Хто такі вікінги насправді: як вони підкорювали світ і відкривали Америку
  Вікінги ніколи не носили рогатих шоломів. Їх було не так вже й багато, вони розводили овець та ловили рибу. Також побували в Америці за 500 років до Колумба, розграбували пів Європи, змусили християн придумати спеціальну молитву на захист від себе і, звісно, мріяли про Валхалу.
 • blog_ava
  Трагедія чи перемога: ще один погляд на легендарний бій під Крутами
  Бій під Крутами часто прийнято вважати трагічним епізодом в українській історії. Навіть одна смерть молодої людини, не кажучи про кілька десятків – це дійсно трагедія. Проте у той же час – це військовий успіх.