БЛОГ
-
Французький рекет чи благородні воїни: ким були легендарні мушкетериУ людства є кілька історій, що з невеликим перебільшенням знають усі. І своє вагоме місце серед них точно займають пригоди Д'Артаньяна та трьох мушкетерів.
-
Могутні воїни чи суперзірки Римської імперії: правда та вигадки про гладіаторівГладіатори були понад 2 тисячі років тому, ще до нашої ери керівництво могутньої Римської імперії второпало: народу треба дати хліба та видовищ. Такий от прожитковий мінімум, який дозволяв відволікати маси людей від повстань чи переворотів.
-
Перші бізнесмени: хто такі тамплієри і як вони заробляли грошіПерші бізнесмени у світі з'явились ще на початку XII століття. Ними стали тамплієри – монахи-лицарі, яких спершу називали богами фінансів, а потім вбили.
-
Чи вбивали дітей найкращі воїни людства: уся правда про спартанцівПри Фермопілах спартанців дійсно було 300, утім, вони були не самі. За майже 3 тисячі років антична Спарта обросла безліччю міфів. Втім, що не зовсім характерно для таких випадків, чимало з них правдиві – чи принаймні мають під собою серйозний ґрунт.
-
Перші професійні шпигуни: де жили та чим займались легендарні ніндзіКоли ми чуємо слово "ніндзя", то одразу уявляємо черепах, щурів, чорні костюми зі закритим обличчям, метальні зірочки та звісно карате. Та насправді більшість наших уявлень про японських воїнів ночі відверто помилкові.
-
Жінка на кораблі – до біди: чи вірили пірати у забобониПисьменники та сценаристи кіно зробили з піратів відчайдушних хлопців – справжніх головорізів. З античності й до наших часів пірати тероризують глибокі води та, налітаючи тайфуном, грабують тих, хто не встиг сховатися чи втекти. Однак головні хулігани водойм ніколи занадто не покладалися на грубу силу і не прагнули перебити усіх на захопленому кораблі.
-
Легендарні мечі та розкішні обладунки: що відомо про життя самураївБагато зіркових акторів приміряли обладунки самураїв та перевтілювалися у головних воїнів Японії. Це зайвий раз доводить, що насправді чоловіки з легендарними мечами катанами у руках вже давно вийшли за кордони своєї країни. Тепер культура самураїв – це скарб цілого людства.
-
Голову вбитої людини несли господарю: чи дійсно самураї були воїнами честіОбряд сеппуку більш відомий як харакірі. Сумний і величний момент водночас, адже під час нього японський воїн, самурай помирає в муках. Він вбиває себе власним мечем. Карає за якесь важке порушення кодексу бушідо, демонструє гігантську покору, а значить прославляє увесь рід. Це великий біль, однак найстійкіші хлопці ще примудрялися навіть передсмертний вірш написати.
-
Хрестові походи: хто і навіщо організовував криваві мандрівки світомСередньовіччя в Європі. В Темні часи робити особливо було нічого. Тому, аби не померти від нудьги, люди бігали воювати і зазвичай помирали від меча чи стріли. У Папи Римського, а на ту мить людської історії, це один із найвпливіших політиків Європи, серце країлося від того, що християни рубали одне одного. Дивитися на це він вже міг, а от використати — запросто.
-
Секрети успіху монголів: що допомогло Чингісхану захопити пів світуМонголи – купка брудних дикунів, зграя примітивних варварів та що вони можуть тямити в мистецтві війни. Могутня китайська династія Цзінь сповна поплатилася за зверхнє ставлення до монгольської армії. Військо, на чолі якого був великий Чингісхан, смерчем налетіло і підкорило заможну державу. Той тріумф став першим великим міжнародним успіхом орди.
-
Хто такі вікінги насправді: як вони підкорювали світ і відкривали АмерикуВікінги ніколи не носили рогатих шоломів. Їх було не так вже й багато, вони розводили овець та ловили рибу. Також побували в Америці за 500 років до Колумба, розграбували пів Європи, змусили християн придумати спеціальну молитву на захист від себе і, звісно, мріяли про Валхалу.
-
Трагедія чи перемога: ще один погляд на легендарний бій під КрутамиБій під Крутами часто прийнято вважати трагічним епізодом в українській історії. Навіть одна смерть молодої людини, не кажучи про кілька десятків – це дійсно трагедія. Проте у той же час – це військовий успіх.