Військовий експерт Олег Жданов заявив, що розвідка інших країн також не бачить критичного накопичення російських військ для повномасштабного вторгнення. Як він зауважив, поблизу українських кордонів немає й скупчення ударного угруповання.

Читайте також Британський генерал попередив про можливу спробу Росії пробити наземний коридор до Криму

Якою була мета Росії

За словами Жданова, Росія переміщувала 2 військові частини для того, щоб в Україні виникла паніка. Він припустив, що це було демонстраційною поведінкою, аби показати свою силу.

Для Путіна є політичним самогубством розв'язати сьогодні відкриту війну проти України,
– наголосив експерт.

Однак він зазначив, що єдиним місцем, де Росія наразі безкарно веде проти української держави війну, є окремі райони Донбасу.

Чи відкриє Кремль другий фронт

Військовий експерт зауважив, що російські бойовики не відкриватимуть фронт зі сторони окупованого Криму. Як розповів Жданов, на здійснення масштабної морської десантної операції в Росії немає сил та засобів.

Зважаючи на це, особливої загрози там не існує, адже Україна може відбити таку вірогідність.

До теми Російських військ біля кордону недостатньо для вторгнення, – аналітики ICG

"Наразі будь-які дії російського солдата чи з білоруського кордону, чи з російського, чи з Криму в бік України – це війна", – наголосив Жданов.

Експерт також зазначив, що в разі нападу світ буде змушений розірвати всі стосунки з країною-агресором, яка розв'язала війну на європейському континенті.

Розв'язання війни проти України є політичним самогубством для Путіна: дивіться відео

Загострення на Донбасі: коротко

  • Росія активно стягує свої війська до кордону з Україною та в тимчасово окупований Крим.
  • За даними моніторингової місії ОБСЄ, російські найманці на Луганщині грубо порушують рижим тиші. Водночас бойовики стягнули туди важку техніку та "Гради".
  • Володимир Зеленський заявив, що Україна не хоче війни, але готова до неї.
  • У Державному департаменті США наголосили, що Росія – держава-агресор. Зокрема, там занепокоєні агресивними діямикраїни проти України.