Про це Каріньш повідомив напередодні Ради закордонних справ, передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі. Він розкритикував недостатні спроможності європейської промисловості.

Зверніть увагу Угорщина досі блокує 8 транш військової допомоги Україні: як діятиме Євросоюз

Росія не зупиниться: якщо не допомогти зараз, то потім буде ще дорожче

Каріньш переконаний, що єдиний спосіб зупинити Росію – надати Україні сильну західну підтримку. Це стосується й стабільної фінансової допомоги.

Ми повинні нарешті прийняти рішення, щоб переконатися, що у нас є фінансування для України на найближчі роки, щоб вони могли продовжувати підтримувати свій уряд. І ми також повинні переконатися, що ми надаємо зброю і боєприпаси, які їм потрібні,
– сказав латвійський міністр.

Також Кріш'яніс Каріньш відповів тим, хто вважає підтримку України занадто дорогою. Він заявив, що якщо не допомогти Україні зупинити Росію зараз, то у майбутньому це буде "ще дорожче тому, що Росія не зупиниться".

Окрім того, міністр закликав європейців усвідомити, що війна відбувається поруч і тому промисловість ЄС мала б відповідати на ці виклики.

Очевидно, що Росія, російська економіка в основному базується на війні. Російська військова промисловість працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень. З європейського боку, ми ще не працюємо в режимі 24/7. Ми ще не повністю прийняли той факт, що війна повернулася в Європу,
– зауважив дипломат.

Також закликав ухвалити рішення щодо збільшення Європейського фонду миру. Цю ідею підтримує й міністерка закордонних справ Фінляндії.

Ми повинні мати Європейський фонд миру на довгострокову перспективу і водночас звільнити місце для негайних постачань (зброї – 24 канал) в Україну, навіть з запасів, а потім паралельно нарощувати нашу оборонну промисловість,
– підкреслила Еліна Валтонен.

Дивіться також 10 мільярдів для Орбана – помилка Урсули․ Як Угорщина знову може шантажувати ЄС і Україну?

Латвія оголосила про нову допомогу Україні

  • Під час візиту Володимира Зеленського 11 січня Латвія оголосила про новий пакет підтримки для України.
  • Йдеться про гаубиці, боєприпаси, протитанкова зброя, ракети, гранати, гелікоптери, дрони, пристрої зв'язку, генератори.
  • Окрім того, Латвія взяла на себе зобов'язання вести коаліцію дронів у межах формату "Рамштайн".