Про це Олександр Сирський розповів в інтерв'ю німецькому каналу ZDF, яке взяли ще до його призначення на пост головнокомандувача ЗСУ. Генерал наголосив, що відчував, ніби "йде в якусь безодню", інформує 24 Канал.

Цікаво Доповіді Сирського та Баргилевича: Зеленський провів першу Ставку в оновленому складі

Сирський розповів про усвідомлення довготривалості війни

Головнокомандувач Збройних Сил України зауважив, що ще у 2014 році, коли Росія почала відкриту агресію проти нашої держави, він усвідомлював, що бойові дії проти армії країни-агресорки можуть займати довготривалий час.

В мене було таке відчуття, що я їду в якусь безодню, яка не має чітких якихось часових обмежень,
– сказав він.

Генерал наголосив, що для нашої держави це велика проблема, і на момент початку агресії не було зрозуміло, коли це все може закінчитися. Водночас Сирський підкреслив, що йому було чітко ясно, що ця війна буде довга і тяжка.

Генерал розповів про ситуацію на фронті

  • Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що ситуація на фронті наразі лишається складною. Зокрема, ворог наступає на різних напрямках і веде активні штурми позицій наших захисників.
  • Крім того, Сирський наголосив, що наша армія перейшла від наступальних до оборонних операцій. Це потрібно для того, щоб виснажити можливості ворога і він зазнав втрат.
  • Генерал також пояснив, що для нашої держави цінність життя військовослужбовців є пріоритетною. Тому він краще б залишив якусь позицію, але не допустив би загибелі всього особового складу.
  • Сирський також зазначив, що на противагу, для військового командування країни-агресорки життя їхніх солдатів цінності немає. Тому у них втрати, особливо загиблими, у 7 – 8 разів більші, ніж у ЗСУ.