Генсек НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що 2022 рік став роком "гнітючих невдач" для російського президента. Генсек зауважив, що цьогоріч Путін зробив дві фатальні помилки.

Цікаво Путін відповів на виступ Зеленського у Конгресі шаблонними заявами й брехнею, – ISW

Яких помилок припустився Путін

Перш за все, кремлівський диктатор недооцінив Україну. Путін вважав, що зможе взяти Київ і обезголовити уряд протягом кількох днів.

Проте, як бачимо, через десять місяців український народ, ЗСУ та керівництво продовжують захищати свою Батьківщину. Генсек повідомив, що десятки тисяч російських окупантів вбили чи поранили, а ще близько мільйона росіян покинули свою країну.

Столтенберг наголосив, що рік жорстокої війни, яку розв'язав Путін, зробив Росію біднішою та ізольованішою, ніж за останні десятиліття.

Ще однією помилкою Кремля була недооцінка сил НАТО.

Він думав, що зможе розділити нас і утримати від підтримки України,
– сказав Генсек.

Столтенберг заявив, що хоча НАТО й не є стороною в цьому конфлікті, союзники є єдиними. Країни світу продовжують надавати Україні безпрецедентну військову допомогу.

Крім того, країни-члени альянсу підтримують права нашої держави на самооборону та допомагають їй залишатися вільною та демократичною країною.

Як світ допомагає Україні у війні проти Росії

  • Сенат США 22 грудня схвалив законопроєкт про фінансування уряду на суму 1,7 трильйона доларів. Його вже скерували до Палати представників. Законопроєкт також містить 44,9 мільярда доларів військової, гуманітарної та економічної допомоги для України.
  • У 2023 році влада Великобританії відправить в Україну артилерійські боєприпаси на суму близько 286 мільйонів євро. У Лондоні переконані, що зазначений пакет озброєння стане постійним припливом найважливіших артилерійських боєприпасів в Україну протягом 2023 року.
  • 21 грудня США вирішили, що нададуть Україні потужний пакет військової допомоги на 1,85 мільярда доларів. Відомо, що в цю суму входить одна батарея Patriot, яка містить 4 пускові установки та все необхідне обладнання до них. Детальніше про іншу обіцяну зброю читайте тут.
  • У Пентагоні заявили, що українські військові вчитимуться керувати Patriot декілька місяців.