Нещодавно президент США Джозеф Байден заявляв, що з нетерпінням чекає, коли зможе схвалити надання цієї допомоги. За його словами, Сполучені Штати підтримуватимуть Україну стільки, скільки буде потрібно.
Цікаво Про Бахмут, необхідну зброю та санкції: Зеленський виступив перед Конгресом
Сенат схвалив проєкт бюджету-2023
Сенат США 22 грудня схвалив законопроєкт про фінансування уряду на суму 1,7 трильйона доларів. Його вже скерували до Палати представників.
Згідно з даними, опублікованими на початку цього тижня головою Комітету Сенату з питань асигнувань, сенатором від штату Вірджинія Патріком Легі:
- 772,5 мільярда доларів скерують на необоронні дискреційні програми,
- 858 мільярдів доларів – на фінансування оборони.
Ці цифри означають збільшення витрат на необоронні програми приблизно на 5%, а на оборонні програми та програми Пентагону – на 8%.
Законопроєкт також містить 44,9 мільярда доларів військової, гуманітарної та економічної допомоги для України. Зокрема, ця сума включає:
- кошти на поповнення запасів зброї Пентагону, яку США відправили в Україну,
- додаткову допомогу для союзників по НАТО.
Голосування в Сенаті відбулося наступного дня після того, як президент Володимир Зеленський здійснив візит до Вашингтона та виступив з історичною промовою на спеціальному спільному засіданні Конгресу. Він закликав американських законодавців продовжувати фінансувати війну за незалежність України проти російських окупантів, які вдерлися на її територію.
Візит Зеленського до США: коротко
- Зеленський прибув до США 21 грудня. Це був перший візит президента за кордон від початку повномасштабного вторгнення. Його планували протягом кількох місяців, але це не розголошували в цілях безпеки.
- У Вашингтоні глава держави зустрівся зі своїм американським колегою Джозефом Байденом. Вони провели перемовини та запевнили один одного у зміцненні стосунків обох країн.
- Потім Зеленський виступив у Конгресі США. Спікерка Палати представників Ненсі Пелосі назвала цю промову однією з найкращих, які їй доводилося чути.
- Пелосі зауважила спільні риси в українського лідера та колишнього прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Черчилля. Зокрема, обидва політики приїжджали у США, щоб попросити допомоги та подякувати партнерам за підтримку.