Наші захисники та захисниці продовжують протистояти ворогові, що змушує його зазнавати втрат. Але буває так, що вони самі отримують поранення, після яких потрібно відновлюватись. У цьому випадку військові можуть розраховувати на фінансову підтримку від держави.
Читайте також Перший караван з українським збіжжям і навіщо ворогу ЗАЕС: головне за 163 день війни
У Департаменті соціального забезпечення Міноборони зазначили, що українські військові можуть розраховувати на виплати. Це закріплено у наказі № 260 міністра оборони України від 7 червня 2018 року.
За що можна отримати грошову допомогу
Фінансове забезпечення передбачається:
- у зв'язку з хворобою;
- перебуванням на лікуванні в медичних закладах;
- перебуванням у відпустці задля лікування у зв'язку з хворобою.
Водночас слід розуміти, що військовий може розраховувати на фінансову підтримку терміном не більш як 4 місяці. Відлік стартує з моменту вибуття з військової частини. Але є винятки, які передбачає чинне законодавство. Згідно з ними, може бути й довший термін лікування.
Якщо лікування триває понад 4 місяці без перерв, то виплати військовий отримує після надання документів. Мовиться про висновок медичного закладу (військово-лікарської комісії) та рішення командира військової частини. Останній надає дозвіл на продовження перебування у лікарні.
Держава гарантує додаткові виплати за поранення
Нагадаємо, що Кабмін та Міноборони України ухвалили рішення. Згідно з ним військові під час воєнного стану гарантовано отримають виплати у разі поранення, пов'язаного із захистом Батьківщини. Це можуть бути контузії, травми, каліцтва тощо. За це захисника виділяють додаткову винагороду у розмірі 100 тисяч гривень за весь час перебування у медичному закладі.
Зауважимо, що українським військовим держава також гарантує безплатне лікування за сучасними стандартами та реабілітацію. Усі ці послуги можна отримувати як у вітчизняних закладах, так і за кордоном, якщо в цьому виникне потреба.
Варте уваги – ЗСУ навчили США лайфхаків з HIMARS: дивіться відео