Про це мовиться у матеріалі 24 Каналу "Зима на фронті․ Як погода впливає на війну, наступ ЗСУ та просування росіян". Автор зазначає, що через наслідки погіршення погодних умов можуть також демаскуватися й позиції наших захисників.

До теми Порох підмерзає: офіцер розповів особливості роботи артилерії взимку

Як зима впливає на роботу піхоти

Автор розповідає, що головною проблемою для захисників та захисниць на фронті взимку становить саме мороз. Зокрема, через суттєве зниження температури у наших військових можуть просто відмерзнути кінцівки.

Так, за словами журналіста, в окопі банально немає місця для активного руху, щоб бодай трохи зігрітися завдяки активності. Крім того, сучасні технології, якими володіє й ворог, ускладнюють можливість зігрівання за допомогою, наприклад, буржуйок.

Якщо минулого року, в деяких випадках, у бліндажі поряд з окопом ще можна було зігріватися буржуйкою, то з активізацією використання ворогом дронів, зокрема й FPV-камікадзе, це стало зовсім неможливим. Дим від використання буржуйки одразу ж демаскує позицію на величезну відстань і робить її ціллю для ворога,
– зазначив автор.

Журналіст підкреслив, що умови на фронті взимку – це "буквально палиця з двома кінцями". Адже вони одночасно загрожують можливістю бойових або ж небойових втрат для війська.

Автор розповів, що у цих умовах нашим військовим доводиться шукати нові методи, щоб зігрітися. У цьому нашим захисникам також допомагають небайдужі українці, які надсилають на фронт окопні свічки та хімічні грілки для кінцівок.

Зрештою журналіст закликав українських громадян, за можливості, підтримати наших військових окопними свічками й хімічними грілками.

Експерти розповіли, як негода впливає на хід бойових дій

  • Чорне море 26 – 27 листопада накрив потужний шторм. За словами аналітиків американського Інституту вивчення війни, така негода впливає на темп військових дій уздовж лінії фронту, проте не припиняє військову діяльність повністю.
  • Експерти, посилаючись на дані українських військових, наголосили небезпечна погода в Чорному морі, яка змусила Росію повернути всі свої військово-морські кораблі та ракетоносії в пункти базування. Однак внаслідок шторму у морі підвищиться загроза мін.
  • Наостанок в ISW підкреслили, що попри складні погодні умови, як російські, так і українські військові продовжують наземні атаки по всій території України. Хоча це відбувається дещо повільніше через сніг і погану видимість.