Наприкінці лютого президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не виключає можливості введення військ НАТО в Україну. Президент Зеленський під час зустрічі з журналістами заявив, що вже обговорював із французьким лідером це питання, пише 24 Канал.

Дивіться також Час в Україні вимірюється життями: у НАТО пояснили, від чого залежить ситуація на полі бою

Зеленський назвав ініціативу Макрона логічною

Макрон мав декілька пропозицій: місія НАТО тренуватиме українські війська в Україні; в Україні створять підземні хаби для ремонту західної техніки; представники НАТО стоятимуть на українському кордоні.

Під час останньої зустрічі з журналістами Зеленський назвав проведення тренувань в Україні логічним. "Ми про це вже говорили. Швидше, ніж їхати, наприклад, у Францію, навіть в Польщу", – сказав президент України.

Він додав, що у такому випадку проходитиме і співпраця з розмінування. Позитивно Зеленський ставиться також до створення хабу з ремонту, наприклад, французької техніки на території України, щоб не переправляти її до Франції.

Я на це дивлюсь дуже позитивно, скажу чесно. Все це могло б бути кроком, який підштовхнув би й інші країни. Тобто це відкриває якусь нову сторінку в цій війні,
– вважає Зеленський.

Що думають інші країни про введення військ НАТО в Україну

  • Заява Макрона викликала дискусії й в інших європейських країнах.
  • Наприклад, у Чехії вважають, що війська НАТО могли б здійснювати підтримку безпосередньо на території України. Втім, там просять розрізняти повне розгортання бойових підрозділів та залучення військ лише до певної "допоміжної" діяльності.
  • Але низка країн не готова відправляти війська НАТО в Україну. Таку думку зараз має Норвегія. Проте там не виключають повністю такого сценарію.
  • А от категорично проти такого сценарію Словаччина. У країні вважають, що прийшов час шукати "мирні шляхи вирішення".