Журналістам про це розповіли особи, які беруть участь в обговоренні виділення допомоги. Вони зауважили, що лідери Конгресу сподіваються зібрати до кінця року додатковий пакет для допомоги військовим, як в Україні, так і в Ізраїлі. Також вони хочуть вдосконалити імміграційну систему США.
Читайте також Підтримка буде та, ймовірно, наростатиме, – політик зі США про допомогу Україні
Законопроєкт про допомогу Ізраїлю вже ухвалили
Звернімо увагу, що Палата представників, очолювана республіканцями, вже ухвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю. Втім, він передбачає значне скорочення податкової служби та виключає гуманітарну допомогу. А це два пункти, які Білий дім і Сенат демократів вважають неприйнятними. Відтак, полягає питання: як проходитиме наступний етап переговорів?
Так, лідери Сенату – як республіканці, так і демократи – вважають, що найкращий шлях до написання законопроєкту, який зможе пройти обидві палати й отримати підпис Джо Байдена, повинен початися в Сенаті. Адже там – місце для двопартійних переговорів.
Чак Шумер, республіканець від штату Нью-Йорк, дав чітко зрозуміти, що ухвалення додаткової допомоги – головний пріоритет для нього у період між Днем подяки та Різдвом.
"Я знаю, що обидві сторони щиро зацікавлені в наданні допомоги Ізраїлю та Україні, а також у допомозі невинному цивільному населенню Гази. Тому я сподіваюся, що ми зможемо дійти згоди, навіть якщо жодна зі сторін не отримає всього, на чому наполягає. Але ми будемо працювати над цим негайно, коли повернемося після Дня Подяки і Різдвом (між 23 листопада і 25 грудня – 24 Канал)", – заявив Шумер, виступаючи в Сенаті в середу.
Звернімо увагу, що напередодні Джо Байден написав колонку. У ній він звернувся до американців і наголосив на необхідності підтримки України. Він також порівняв Владіміра Путіна з ХАМАС і зазначив, що допомога нашій країні позитивно вплине на майбутнє США.