Українські військові впродовж пів року очікували на голосування у США щодо допомоги. Про це 24 Каналу розповів офіцер секції планування бригади "Рубіж", майор НГУ Дмитро Кожубенко, зауваживши, що весь цей час нашим захисникам вдавалося стримувати ворога.

Дивіться також Небесний щит: чому Європа хоче створити свій "Залізний купол" і яка користь з цього Україні

США опустили завісу нерозуміння

Дмитро Кожубенко пригадав, що всі військові дуже зраділи, коли дізналися про ухвалення позитивного рішення щодо допомоги.

"Це відчуття, ніби грає твоя улюблена команда та забиває гол. Ми всі були дуже раді, тому що Сполучені Штати Америки опустили завісу нерозуміння, Ми раді, що допомога нарешті буде, бо чекаємо на неї вже пів року", – зауважив майор НГУ.

Проте варто наголосити, що українські військові давали відсіч ворогу навіть без підтримки США. Окупанти не мають відчутних успіхів. Ба більше, за весь цей час їм так і не вдалося захопити Часів Яр, хоча вони з усіх сил наступають на місто.

Щоб при такій кількості авіації, техніки, штурмової сили противника втримати місто – це просто треба бути сталевим. На напрямку нашої бригади "Рубіж" противник також зосередив весь спектр свого озброєння, але хлопці тримаються, а звістка про те, що допомога буде, тільки підняла бойовий дух,
– підкреслив Дмитро Кожубенко.

Однак поки допомога від наших партнерів надійде, українським військовим вже зараз потрібно давати відсіч ворогу. Тому військовослужбовці проводять збір на закупівлю обладнання для ведення бойових дій вночі. Їм потрібні прилади нічного бачення, пристрої зниження звуку пострілу, лазерні цілевказівники.

США підтримали допомогу Україні: що відомо

  • Законопроєкт про виділення військової допомоги набрав достатню кількість голосів у Палаті представників Конгресу. Далі пакет документів скерують до Сенату, а після цього на підпис президенту Джо Байдену. До законопроєкту подавали правки, які мали на меті зашкодити виділенню коштів. Але ці правки відхилили.
  • Володимир Зеленський привітав рішення американських депутатів. Він наголосив, що допомога США дасть нашій країні шанс на перемогу. Україна нарешті отримає зброю, яка зараз вкрай необхідна тисячам солдатів, а військова підтримка серйозно зміцнить наші Збройні Сили.
  • Більшість коштів спрямують на оборонні видатки. Крім цього, майже 9 мільярдів – це бюджетна підтримка. Також у пакеті передбачено певні суми на економічну допомогу, захист кордонів і гуманітарне розмінування.