Як свідчать дані сервісу Flightradar, американський Lockheed EP-3E Aries II проводив розвідку. Нагадаємо, що раніше над Чорним морем з'явилися винищувачі та літак-розвідник Британії.

Зверніть увагу Падіння БпЛА MQ-9 не завадило операціям: розвідувальну авіацію НАТО помітили над Чорним морем

Над Чорним морем помітили військові літаки

Так, 29 березня над Чорним морем на схід від кордонів Румунії та Болгарії помітили патрульний літак Туреччини ATR 72-600 TMPA. Це судно вперше доставили до країни у грудні 2020 року.

ATR 72TMPA – це версія літака ATR 72ASW ВМС Туреччини з конкурентоспроможними витратами на придбання та експлуатаційні витрати. Літак ATR 72-600TMPA інтегрований із системою місій Thales AMASCOS і включає нові функції, такі як AIS, Link 16 та системи озброєння останнього покоління, такі як Mk 54 Light Weight Torpedo.


ATR 72TMPA над Чорним морем / Карта

Також у повітряному просторі над Чорним морем американський літак радіоелектронної розвідки Lockheed EP-3E Aries II проводив розвідку вздовж узбережжя Румунії на північ від порту Констанца.

Lockheed EP-3E Aries II – це літак РЕБ, розроблений американською фірмою Lockheed. Варіант радіотехнічної розвідки P-3 Orion, що експлуатується ВМС США.


Lockheed EP-3E Aries II над Чорним морем / Карта

Збиття американського БпЛА MQ-9 Reaper над Чорним морем