Посиленню побоювань сприяє те, що в минулому Росія вже використовувала подібні навчання для прикриття реальних військових дій, пише у статті для Financial Times Ніл Баклі.

Читайте також: В Польщі побоюються дій Росії під час військових навчань у Білорусі

На думку Бена Ходжеса, командувача армією США в Європі, ці навчання можуть стати "троянським конем", за допомогою яких Путін введе і залишить у Білорусі своїх солдат і зброю.

Однак для цього знадобиться згода президента республіки Олександра Лукашенка, який, як наголошує Семюель Чарап, політолог Rand Corporation, намагається не робити Білорусь мішенню для Заходу і в минулому намагався завадити спробам Росії розмістити у своїй країні військове оснащення держави-сусіда.

У попередніх навчаннях в цьому циклі взяли участь 100 або навіть більше тисяч військових, у той час, як географічне охоплення "Заходу" вказує на "величезну концентрацію військ". У російського Генштабу "геніально" виходить маніпулювати міжнародною угодою, що зобов'язує його запрошувати європейських спостерігачів на будь-який захід, що включає більше 13 тисяч осіб, шляхом одночасного проведення кількох нібито різних навчань,
– вважає Олександр Гольц, російський незалежний військовий аналітик.

Читайте також: Полторак розповів про загрози для України від навчань Росії у Білорусі