Про це 24 Каналу розповів російський публіцист і опозиціонер із США Андрій Піонтковський. За його словами, країни-партнери переконані, що Україна у найближчі тижні може здійснити наступ.

Дивіться також Символізм, що не впливає на підтримку: чи завітає Байден в Україну

Як змінилася риторика Заходу

Андрій Піонтковський розповів, що за останні дні суттєво змінилася тональність виступу вищих західних керівників про хід і перспективу військових операцій. Зокрема, мовиться у першу чергу про міністра оборони США Ллойда Остіна.

"Заявили про підготовку українського наступу причому не через два місяці, а не найближчим часом", – пояснив він.

Опозиціонер заявив, що Остін говорив про необхідність терміново забезпечити військовим постачанням весняний наступ України. Звісно, із цим можна пов’язати й дводенний візит президента США Джозефа Байдена до Польщі.

Андрій Піонтковський розповів, чого очікувати від візиту Байдена: дивіться відео

Що значить візит Байдена

Андрій Піонтковський повідомив, що Байден їде фактично на фронт для зустрічі зі своїм бойовим союзником Володимиром Зеленським.

"Він їде, звісно, для того, щоб дуже серйозну заяву зробити", – пояснив він.

На його думку, дата візиту очільника США вибрана не випадково. Саме 21 і 22 лютого президент Росії Владімір Путін буде зачитувати своє звернення.

До того ж стало відомо, що диктатор планує у ці дні прийняти якісь закони.

Водночас Байден буде по той бік фронту та буде робити свої заяви. Буде такий батл на вищому рівні між Байденом і Путіним,
– зосередив увагу Піонтковський.

На його думку, це свідчення рішучості Заходу. Крім цього, простежується новий підхід до війни Росії проти України та нове оцінювання можливості завдати рушійного удару.

Візит Байдена до Польщі: що відомо

  • У польських ЗМІ з'явилася інформація, що президент США Джо Байден у лютому цього року прибуде з візитом до Польщі. У межах поїздки він може зустрітися у Варшаві або Жешуві з Володимиром Зеленським.
  • У ЗМІ відзначають, що предметом обговорення українського та американського президентів може стати авіація, яку прагне отримати Україна.
  • Президент України відреагував на інформацію в мережі щодо ймовірної зустрічі з американським колегою. Зеленський повідомив, що наразі не отримував запрошення до Польщі.