Політтехнолог Михайло Шейтельман поділився думкою з 24 Каналом щодо цих візитів, зазначивши, що Владімір Путін зараз не боїться відкрито демонструвати свою позицію, хоча ще років п'ять тому він на це не важився б. І це свідчить, які великі зміни відбулися з очільником Кремля.

Важливо Дружба з ХАМАС чи Нетаньягу: кого підтримує Росія і чому Путіну вигідна війна на Близькому Сході

Ніхто не подякує

Путін п'ять років тому не став би відкрито зустрічатися з ХАМАС, тим більш у ситуації, коли на Близькому Сході розпалюється конфлікт.

"Зараз Путін намагається домовиться з ХАМАС про звільнення заручників та спробувати "продати" себе як миротворця своїм союзникам – Ірану чи Китаю. Проте у західному світі жодна країна йому не подякує і "Нобелівську премію" за це йому не дадуть", – наголосив політтехнолог.

Навіщо Путін приймає представників ХАМАС в Москві: дивіться відео

Не нова думка

Сам Путін наголошував на проведенні палестино-ізраїльських переговорів, результатом яких мало стати створення незалежної Палестини зі столицею в Єрусалимі.

Втім, у світі за виключенням Ізраїля існує консенсус щодо ідеї створення двох держав – Ізраїля та Палестини. І столицею останньої має стати Єрусалим. Або ж він мав би стати нейтральним містом трьох релігій.

А тому Путін не висловив жодної нової думки. Його блюзнірство не в тому, що він повторив стару думку, а коли він її сказав, у яких обставинах та на тлі яких подій,
– зауважив Михайло Шейтельман.

Адже в цей момент ХАМАС чинить злочини: стратив понад 1000 осіб, взяв у заручники понад 200 людей. І далі Путін говорить, мовляв, вони це зробили, значить потрібно віддати їм Палестину, віддати їм Східний Єрусалим, інакше вони не віддадуть заручників.

"Путін сьогодні має вигляд перемовника з боку ХАМАС. І коли він чи Генсек ООН Антоніу Гутерреш говорять про Палестину, вони нібито скасовують усі жертви та злочини, які вчинив ХАМАС. І починають згадувати історію, якій вже 50 років. І в цьому сьогодні різниця між цивілізованим та не цивілізованим світом", – відзначив політтехнолог.

Навіщо представники ХАМАС приїхали до Москви

  • До Росії 26 жовтня прибула делегація представників ХАМАС, яку очолив член політбюро організації Абу Марзук.
  • Крім того, до Москви завітав Алі Багері Кані – заступник голови МЗС Ірану. Він зустрівся з заступником глави російського МЗС – Міхаілом Галузіним.
  • Водночас в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки прокоментували цю ситуацію, зазначивши, що Росія – єдина країна, яка приймає ХАМАС після того, як він вчинив атаку на Ізраїль 7 жовтня.
  • Крім того, приймаючи палестинців, Росія намагається відвернути увагу від України, що може зменшити її підтримку, зокрема військову з боку партнерів.