Про це розповів політолог Олег Саакян в ефірі 24 каналу. За його словами, прикро, що українцям наразі не дають чіткого й зрозумілого алгоритму дій, оскільки питання напруженості на кордоні Білорусі стає щоразу резонанснішим.

До теми Залучать Нацгвардію та Нацполіцію, – Монастирський про посилення кордону України та Білорусі

Як розповів Саакян, очевидно, що українські спецслужби мають готувати різні сценарії на випадок загострення ситуації. По-перше, потрібно посилювати кордон.

По-друге, варто розробляти сценарій депортації значної кількості людей у країни їхнього походження.

Також потрібно готуватися до того, що через заяви Німеччини щодо можливості України прийняти мігрантів у себе на певний час наша держава може опинитися у незручному становищі.

Якщо влада з таким не погодиться, то це можуть сприйняти як несолідарність з Євросоюзом та використовувати проти України. У протилежному випадку питання мігрантів може стати достатньо серйозним з погляду соціального напруження.

Тому тут, на жаль, у влади доволі скрутне становище, у якому доведеться пояснювати й діяти відносно можливого перенаправлення потоку мігрантів до України

Олег Саакян

політолог

Дізнайтеся більше Хай селить у себе вдома, – Данілов відповів німецькому депутату через мігрантів з Білорусі

Саакян розповів про ситуацію на кордоні Білорусі: дивіться відео

Мігранти на кордоні Білорусі: останні новини

  • Біля кордону з Польщею перебуває кілька тисяч мігрантів. Вони прибули туди ще 8 листопада й були налаштовані вкрай рішуче. Зокрема, люди нівечили огорожу, намагаючись прорватися через кордон.
  • Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Олександр Лукашенко спровокував політичну кризу на польсько-білоруському кордоні для дестабілізації ситуації у ЄС.
  • Глава МВС України Монастирський розповів, що Україна готується до сценаріїв, подібних на ті, які відбуваються на кордоні Польщі та Білорусі.
  • У німецькому Бундестазі запропонували відкрити контрольований шлях для мігрантів з Білорусі до Польщі, залучивши до цього Україну. У відповідь на це секретар РНБО Олексій Данілов запропонував німецьким соціал-демократам розмістити мігрантів з Білорусі у себе вдома.