Зараз волонтерами стають чимало людей, і, як у будь-якій справі, на початку свого шляху вони можуть робити помилки. Про це 24 каналу розказав львівський волонтер Володимир Андрєєв.

Зверніть увагу Нацбанк скасував низку валютних обмежень, які обурили волонтерів та бізнес: що змінилося

Як Володимир почав волонтерити

Історія волонтерства Володимира Андрєєва почалася у перші дні повномасштабного вторгнення – приблизно 27 лютого. Тоді він зробив опублікував перший допис на фейсбуці про те, що збирає на рації та бронежилети для наших захисників. Він зізнається, що тоді ще зовсім не розумівся в цій темі, не знав, що і як купляти.

Я думав, що куплю 2 – 3 рації і, може, бронежилет. Минула доба, а у мене на картці було вже 600 тисяч гривень. Я не знав, як так сталося, звідки ці гроші взялися,
– пригадав волонтер.

Після цього збору Володимир замовив перші 40 рацій. Поступово він вирішив перейти з бронежилетів на різноманітні пристрої – приціли, оптику, біноклі, тепловізори, далекоміри.

Як уникнути помилок волонтерам-початківцям

За словами Володимира, у перші місяці своєї роботи абсолютна більшість усіх волонтерів, які працюють самостійно, роблять багато помилок у купівлі того чи іншого. Часто вони хочуть придбати багато всього одразу, і не розуміють, що слід звертати більше уваги на характеристики та якість, а не на кількість.

"На п'ятий місяць ти усвідомлюєш, що краще купити щось одне, але якісне та круте, яке буде служити та робити свою роботу правильно, ніж купити багато чогось непотрібного, що буде валятися у хлопців на складах", – пояснив він.

Зараз на складах у багатьох військових частинах просто лежать, до прикладу, тепловізори на 450 метрів дальності у великих обсягах. Володимир жартує, що після перемоги України у війні, кожна з цих частин зможе відкрити власний мисливський магазин.

Володимир Андрєєв розповів про волонтерство та потреби військових: дивіться відео


Відтак, він закликає усіх волонтерів звертати увагу на якість того, що вони купують, а також дізнаватися – чи є у частині, підрозділі чи батальйоні, які просять про допомогу, людина, що вміє користуватися тим чи іншим приладом.

До прикладу, Володимир розповів, що часом військові просять дрони FPV, які можуть розганятися до 140 кілометрів за годину та використовуються у професійних змаганнях. Однак, є десятки випадків, коли такі дрони підіймали в небо люди, що не вміють цього робити, і дорогі безпілотники просто плуталися в електродротах, у гілках дерев або розбивалися об стіни.

Не віддавайте Starlink просто так

Те саме можна сказати й про станції супутникового інтернету Starlink, постачанням яких зокрема займається Володимир Андрєєв. Для того, щоб вони працювали з користю для військових, їх потрібно не просто увімкнути в розетку, а правильно налаштувати, інакше станцію буде дуже просто вирахувати. Через це потрібно обов'язково запитувати, чи є у частині зв'язківець, який зможе правильно це зробити.

Не віддавайте Starlink просто так. Контролюйте ці речі, тому що це – не просто девайси. Це потужна штука, яка допомагає тримати зв'язок, і її треба файно налаштувати,
– підкреслив волонтер.

До слова, Володимир забезпечив українських захисників 123 станціями Starlink, які вже працюють на нашу перемогу. Військові використовують їх для зв'язку там, де його немає, зокрема у прифронтовій та фронтовій зонах, де це особливо важливо. На цьому волонтер не зупиняється і планує закупити ще не одну сотню станцій.

Останні новини від українських волонтерів

  • Юні українські футболісти організували благодійний матч, аби зібрати кошти на потреби Збройних Сил України. У перерві між таймами провели аукціони, на яких розіграли футболки збірної України та інші речі. Таким чином діти зібрали 5 тисяч гривень та передали їх на покупку авто для військових.
  • Киянин Євген Целік пішки пройшов шлях з Києва до Запоріжжя, подолавши понад 500 кілометрів за 3 тижні. Усе це заради того, щоб зібрати мільйон гривень на допомогу українським захисникам.
  • Українці мають змогу долучитися до допомоги військовим, а разом з тим придбати трофейний уламок збитого російського гелікоптера Mi-28H. Усі вторговані кошти перерахують одній зі стройових частин ЗСУ.
  • Тим часом один із найбільших українських фондів допомоги військовим "Повернись живим" планує відкриття представництва у США. Там кажуть, що це потрібно для ефективнішого використання американських коштів на компетентну допомогу ЗСУ.