У Брюсселі український лідер зустрінеться з усіма 27 лідерами ЄС. Окрім того, Зеленський виступив у Європарламенті.

Зверніть увагу Макрон нагородив Зеленського найвищою нагородою Франції

Перед будівлею, куди прибуває президент України, вишикувалася черга журналістів. Вони зауважують, що такого аншлагу не можуть пригадати навіть журналісти, які вже років 20 працюють у Брюсселі.

Журналісти чекають прибуття Зеленського: дивіться відео

Окрім того, у мережі показали, як у Європарламенті пролунав український гімн. Щоправда, наразі це був лише тестовий режим. Перевіряли якість звуку перед зустріччю Зеленського.

У Європарламенті увімкнули гімн України: дивіться відео

Зеленський виступив перед Європарламентом

Володимир Зеленський 9 лютого виступив перед Європарламентом з історичною промовою. Український лідер подякував країнам-союзницям за підтримку.

Зеленський наголосив, що Кремль, для якого 140 мільйонів людей – лише тіла, здатні нести зброю, намагається знищити європейський спосіб життя. Українці – на полі бою. Україна перемагає та впевнено наближається до ЄС, який перемагає.

Наразі ми захищаємося від найбільшої антиєвропейської сили сучасного світу. Ми не покладаємося на слова – ми діємо. Ми не пасуємо перед ворогом – ми стоїмо. Ми не втрачаємо час – ми змінюємося та змінюємо. Європа завжди залишатиметься вільною, поки ми разом і дбаємо про нашу Європу,
– заявив Зеленський.

До Брюсселя Зеленський прилетів з Франції

Повідомляли, що до Брюсселю український лідер прибуде разом зі своїм французьким колегою Еммануелем Макроном. Вони разом вилетіли з авіабази на території Франції.

До Парижа Зеленський прибув ще увечері 8 лютого. Туди український лідер прилетів з Великої Британії, де перебував з офіційним візитом.

До слова, цей візит Зеленського у Європу – перший від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У грудні 2022 року український лідер зустрівся у США з Джо Байденом.