У своєму зверненні Зеленський сказав, що відтепер він часто спілкуватиметься з народом.

Важливо "Гарантії безпеки": НАТО дасть письмову відповідь Росії паралельно з США

Президент зауважив, що щодня українці читають десятки та сотні новин. Однак, за словами Зеленського, далеко не всі мають "щиру мету", деякі – є фейками і чутками. Саме тому вони і викликають тривогу.

На що дійсно реагувати? Кому вірити? Вірте Україні і знайте головне – наприкінці цього дня все, що вам дійсно корисно і потрібно знати, звучить коротко: за минулу добу ситуація на Сході України контрольована,
– наголосив український лідер.

Він визнав, що на Донбасі є обстріли та порушення режиму припинення вогню, а російські війська біля наших кордонів не зникли. Але найголовніше, як сказав президент, в Україні 0 загиблих і 0 поранених.

Звернення Зеленського до українців: дивіться відео

Також Володимир Зеленський нагадав, що 26 січня відбудеться зустріч радників у нормандському форматі.

Ми працюємо, аби зустріч чотирьох президентів відбулася якомога швидше. Це потрібно задля настання майбутнього миру в Україні. Звісно, все непросто, але є надія,
– сказав Зеленський.

Вивезення дипломатів не означає ескалацію

Він нагадав, що посольства країн ЄС та багатьох інших залишають своїх працівників в Україні.

"А те, що деякі країни вивозять частину своїх дипломатів, ще зовсім не означає неминучу ескалацію. Це є тонкощами складної дипломатичної гри", – пояснив президент.

Що відомо про евакуацію дипломатів з України

На тлі загрози повномасштабного російського вторгнення до України низка країн ухвалили рішення про евакуацію родин своїх дипломатів. На противагу цьому чимало країн заявили, що не збираються евакуйовувати представників своїх диппредставництв. У МЗС розповіли, що в Україні є 129 посольств, консульств та представництв міжнародних організацій. Станом на 25 січня лише 4 з них вирішили евакуювати своїх дипломатів.

Що ще сказав Зеленський у зверненні

  • Цей опалюваний сезон Україна проходить нормально. Навіть попри численні спроби спричинити кризу.
  • Україна має величезну кількість вакцин проти COVID-19, а кількість вільних ліжок у лікарнях – понад 70%. Це більш ніж достатньо.

Наостанок Зеленський порадив не боятися інтернету, а вмикати критичне мислення.

І хоч які б новини за весь цей день ви прочитали, побачили й почули, завершуйте його, знаючи головне: у режимі 24/7 ми робимо й зробимо все, щоб вам було мирно, тепло, ситно. І щоб усі ви були здоровими,
– підсумував український лідер.

"Бережіть свій організм від вірусів, мозок – від брехні, а серце – від паніки", додав Зеленський.

Загроза вторгнення військ Росії в Україні: головне

  • Про можливість повномасштабного російського вторгнення у західних ЗМІ говорять ще від жовтня 2021 року. За даними розвідки, Росія активно нарощує війська біля наших кордонів.
  • Раніше Володимир Зеленський звернувся до українців та закликав не панікувати та не скуповувати гречку, адже загроза не стала більшою. Він нагадав, що війна з Росією триває вже восьмий рік.
  • Навіть за найгіршим розвитком подій Україна не залишаться на самоті. Станом на зараз чимало країн передали численну військову допомогу, зокрема летальну зброю.

В Україну прибула перша партія військової допомоги від США: дивіться відео