Збирати кошти на амуніцію українським військовим у нинішніх умовах не важко. Достатньо дати відповідне оголошення у соцмережах і надіслати реквізити банківського рахунку. П`ятеро волонтерів Армії СОС у такий спосіб за два місяці назбирали понад 2 мільйони гривень.
"Четвертий клас захисту. Це той бронежилет, в якому зараз ви постійно бачите, в якому хлопці ходять. Він, правда, без кевлара. Бо кевлар, він ще плюс дві тисячі з чимось гривень коштує, може більше. Але пластина витримує, протестована повністю. Витримує АК, СВД, ПКМ", – повідомив співкоординатор ініціативи Армія SOS Олександр Фощан.
Волонтери повезли 128 бронежилетів
Двома автівками з Києва волонтери везуть майже 130 бронежилетів, радіопередавачі, 250 сталевих пластин та десяток маскувальних халатів. Вже під Києвом автомобілі довантажують одягом та броньованими окулярами.
"50 броньованих окулярів, вони можуть захистити від картечі", – сказав волонтер Андрій, який допомагає ініціативі Армія SOS.
Останній пост ДАІ по дорозі в Ізюм - штаб Антитерористичної операції, біля Дробицького Яру. Чемні харківські інспектори з автоматами намагаються спілкуватись українською.
Дороги до Ізюму порожні. У самому місті також майже немає перехожих. Лише барикади. Сам штаб Антитерористичної операції в Ізюмі знімати суворо заборонено. Військові пояснюють: терористи вираховують розташування барикад та наметів і обстрілюють їх. Майже після кожної зйомки будь-якого блокпосту відбувається напад, - кажуть офіцери.
Відбулась ротація батальйонів, нові бійці рвуться у бій
"Зеленкою" військові називають густі хащі навколо населених пунктів та вздовж доріг. У них легко влаштовувати засідки. Все місто Ізюм буквально оточене цією "зеленкою". Втім, бійці АТО готові до будь-яких несподіванок, - запевняють командири.
Моральний дух батальйону високий
"У нас відбулась ротація другого батальйону на перший. Моральний дух батальйону високий. Побачив вчора на блокпостах навколо Слов’янська, як бійці другого батальйону дивились крізь оптичні засоби на саме місто, яке було звичайно видно, і сепаратистів, і терористів, й інші кримінальні елементи. І це ще більше підняло їм моральний дух", – розповів командир другого батальйону оперативного призначення Національної гвардії Андрій Кірон.
Бійцям не вистачає касок, дротів, тепловізорів та мішків для піску
Попри постійну допомогу волонтерів, військовим багато чого бракує. Офіцери кажуть про нестачу касок, тепловізорів, дротів, мішків для піску та фундаментних блоків, аби ховатись від мінометних обстрілів. Єдине, чого вистачає в повній мірі - це їжі.
Місцеві дедалі частіше схиляються на наш бік
"Після багаточисельних годин спілкування з місцевим населення думка схиляється в нашу сторону, тобто місцевого населення. Що ми не є якась, як кажуть, хунта з Києва, чи там фашисти з західної України. Тобто складається повна картинка, що до місцевого населення не донесено інформацію ту, якою ми володіємо, і якою більша частина України володіє", – сказав командир другого батальйону оперативного призначення Національної гвардії Андрій Кірон.
Бійці АТО, добровольці, які відмовилися від домашнього комфорту і поїхали захищати державний кордон, готові знищувати терористів. Але щодня з`являються повідомлення про черговий прорив українсько-російського кордону.
"Прикордонники взагалі не займаються розвідкою, хоч і могли б", – розповів екс-голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.
Нацгвардія понесла втрати
Нагадаємо, за останні два дні, напередодні ротації, перший батальйон Нацгвардії втратив вісім бійців. Шестеро загинуло, коли підбили гелікоптер під Слов’янськом. Один - у ході штурму військової частини на Луганщині та ще один під час обстрілу з засідки КамАЗа на Харківщині.
Тим часом, на заміну другому добровольчому батальйону, який щойно почав служити у гарячих точках АТО, рішенням МВС вже почали формувати третій.