Таку думку висловив український банкір Андрій Оністрат. Він також говорив про ймовірну відставку Авакова, курс гривні до долара та банківський сектор в Україні.

Важливо Його пручання дорого коштували, він втрачає гроші, – Лещенко про Фірташа

Про олігархів

Я знаю особисто, приблизно, людей 10 які підпадають під визначення "олігарх", відповідно до законопроєкту. Насправді таких осіб в Україні буде понад 100, на мій погляд. Це верхівка айсберга те, що декларували напередодні.

Цих людей об'єднує:

  1. любов до грошей;
  2. вони неперебірливі щодо способу досягнення своєї мети.

Я за те, щоб для олігархів була відповідальність за недекларування. Втім, я не вважаю, що олігархи токсичні. Мені було б цікаво з ними поспілкуватися. Але вони небезпечні для суспільства в цілому, частиною якого і я є. Просто треба обмежити їхній вплив, зокрема і щодо участі в політиці.

Що відомо про закон про олігархів?

У квітні 2021 року Володимир Зеленський на засіданні РНБО ініціював створення законопроєкту про статус олігарха. У документі мовиться про те, що вносити людину до реєстру олігархів, чи ні – вирішувати РНБО.

Дмитро Разумков 20 червня також заявив, що Рада розгляне законопроєкт " раніше, ніж очікували".

Про ймовірну відставку Авакова

Він дуже системна, дуже фундаментальна людина. Ніхто не був на його позиції так довго. Аваков пережив всіх.

Має статися якесь диво (щоб він пішов у відставку – 24 канал). Має бути якась така комбінація. Це має бути якась добровільна тема, мовляв, я піду, поки позаймаюсь собою.

Про курс гривні до долара

Я можу бути суб'єктивним. На мій погляд, гривня до кінця літа буде на рівні 27 і Нацбанк і не дасть укріпитися дешевше ніж 26,80. Це моя суб'єктивна думка.


Андрій Оністрат в програмі "Що це було?" / Фото 24 каналу

Восени ми можемо побачити якийсь відхил. Я читав аналітику міжнародного банку, вони взагалі спрогнозували, що курс долара буде сталим протягом найближчих 4 – 5 років і це рівень десь 28.

Про банківський сектор в Україні

Відверто скажу, що ні, не варто йти навчатись на банкіра. Це не є перспективно. На сьогодні банківський сектор є хворим. Бо хвора економіка. Плюс, наша банківська система має професійну хворобу, яка полягає в тому, що вона не усвідомлює необхідність трансформуватись, на жаль.

Цікаво Буде максимальний перелік обмежень, – Данилюк про санкції проти Фірташа й Фукси

Банківський сектор буде суттєво трансформуватись у світі, а в Україні – як наслідок. І це точно не традиційний банківським сегмент.

"Що це було?" з Сергієм Лещенком та Андрієм Оністратом: відео