Про це розповів секретар Ради національної безпеки то оборони Олексій Данілов.

До теми У Росії розуміють, що перспектива нового наступу росіян геть не лякає ЗСУ, – ISW

"Російська армія внаслідок західних санкцій почала отримувати зброю пониженої якості та точності, намагаючись зберегти кількісні показники. Стратегія України – ставка на якість передових технологій, а не на масу мобілізованих", – написав Данілов.

Секретар РНБО про нові загрози

За словами Данілова, Росія може почати повторний повномасштабний наступ найближчими тижнями. Ймовірно, окупанти навіть спробують наступати на річницю – 24 лютого.

Данілов запевнив, що українські військові готуються до атак. Крім цього, захисники мають більше можливостей та підтримки, ніж 12 місяців тому.

Ми пройшли через великий важкий період, але я усвідомлюю, що головні бої ще попереду, і вони відбудуться цього року, протягом двох – трьох місяців. Це будуть визначальні місяці у війні, – вважає секретар РНБО.

Чи евакуйовуватимуть мешканців

Олексій Данілов відповів і на це питання. Він наголосив, що в Україні все ще триває війна. Тож, на жаль, просто фізично неможливо гарантувати 100-відсотковий захист від ракет для її мешканців.

Ми від наших громадян нічого не приховуємо. В кого є розум, той розуміє, що відбувається,
– зазначив Олексій Данілов.

Секретар РНБО зауважив, що окупанти використовують для своїх атак також балістичні ракети. І їх наявним в Україні системам ППО неможливо перехопити. Водночас слід розуміти, що ми не маємо кудись "пересунути" Київ.

За словами Данілова, якщо загострення таки буде, то людей про це повідомлять. А наші військові робитимуть все для того, щоб громадяни нашої держави були під захистом.

Санкції проти Росії: останні новини