Переважно ідуть на конфлікт та виявляють агресію здебільшого молоді люди віком 25 – 30 років. Про це розповів представник Рівненського обласного ТЦК та СП Валентин, який працює на мобільному блокпості, журналістам "Суспільного".
Дивіться також Оновлення даних в ТЦК: чи можуть мобілізувати заброньованого, якщо той не зробить цього
Вручення повісток на блокпостах
За словами військовослужбовця Рівненського обласного ТЦК та СП щодня на блокпості вручають 2 – 4 повістки, іноді – 5. Виклики вручають після перевірки документів.
Документи, візуально дивимося, людина підлягає мобілізації чи ні по віку. Якщо людина старшого віку – просто питаємо, якого року народження. Якщо підлягає – видаємо повістку,
– розповів представник ТЦК.
Здебільшого водії, яких зупиняли на блокпості у присутності журналістів, реагували на працівників ТЦК спокійно. Один з чоловіків пояснив, що він 1958 року народження та не підлягає мобілізації.
"Якби мав відповідний вік, то вже був би там. Пішов би захищати державу. А так – чим можу, то тут допомагаю", – пояснив він.
Ще один водій не мав при собі військово-облікових документів і зізнався, що через зайнятість досі не оновив персональні дані. Спершу він від повістки відмовлявся, але після пояснення, що при відмові його подадуть в розшук – підписав отриманий виклик.
При цьому він висловив думку, що людям треба давати мотивацію йти на фронт, а не "виловлювати" їх на дорозі. "Але раз попався, то попався", – додав чоловік.
Представник ТЦК зазначив, що переважно вручення повісток відбувається без ексцесів. Додав, що часом військовозобов'язані просять виписати на конкретний день і певну годину. Але бувають випадки, що люди втікають, не надають документів. Валентин зазначив, що за такі дії чоловіків можуть подати в розшук, оштрафувати та примусово доставити у ТЦК.
За його словами, проявляють агресію здебільшого молоді люди віком 25 – 30 років.