У заяві Вселенської патріархії мовиться, що станом на 18 березня всі церковні престоли отримали "церковне рішення і наказ припинити всі релігійні служби, заходи і церемонії до кінця березня, крім особистої молитви християн у храмах". Про це повідомляє грецьке видання Paraskhnio.gr.

Читайте також Православна церква України затвердила молитву проти коронавірусу: текст

Водночас монахам Вселенської патріархії дозволено проводити церковні служби, але без участі паломників.

У відеозверненні до вірян патріарх Варфоломій подякував усім, хто бореться з наслідками пандемії коронавірусної інфекції. Він зазначив, що тягар відповідальності, який вони несуть на своїх плечах, вимагає співпраці всіх нас.

Зараз час особистої і соціальної відповідальності,
– наголосив голова Константинопольської церкви.

Він також закликав вірян терпляче ставитися до обмежень, введених владою для запобігання поширенню коронавірусу: "Наше звільнення від цього лиха повністю залежить від нашої співпраці".

Варфоломій також спростував думку, що радикальні заходи для стримування пандемії підривають засади християнської віри. Він наголосив, що на карту поставлено не віру, а людське життя.

Вселенський патріарх закликав вірян залишатися вдома і посилити молитви.

Наша віра – жива, і немає жодних виняткових обставин, які можуть обмежити або придушити її. Що має бути обмежене і придушене в цих надзвичайних обставинах, то це зібрання і великі скупчення людей. Залишаймося в наших домівках,
– закликав патріарх.

Він висловив упевненість, що вченим вдасться знешкодити коронавірус.

Що відомо про роботу храмів в Україні в період карантину

  • Синод Православної церкви України обмежив присутність людей на богослужіннях на період карантину.
  • Священникам рекомендують припиняти проведення богослужінь у храмах або змінювати порядок так, щоб у богослужіннях брали участь не більше 10 людей.
  • Дозволені богослужіння на вулиці біля храмів за дотримання правил чисельності одночасно присутніх і соціальної дистанції.
  • Церква змінила спосіб подачі причастя, дозволивши подавати його будь-коли, як це роблять для хворих і в смертельній небезпеці.
  • Українська греко-католицька церква дозволила своїм парафіянам не ходити на богослужіння через загрозу поширення коронавірусу. УГКЦ вже провела перше недільне богослужіння онлайн.
  • Єврейська громада Києва скасувала всі заходи у зв'язку з карантином.