Міхаел Галер в інтерв'ю 24 Каналу зауважив, що вступ України до ЄС буде виграшною ситуацією для всіх. Однак він буде відбуватися дуже повільно, якщо все залежатиме від одностайності голосів.

До теми "Ракетами Taurus по Кримському мосту": євродепутат Галер про тиск на Шольца та Україну в НАТО

Галер вважає, що Україна вступить до ЄС: яка головна перешкода

Галер переконаний, що після війни на Україну чекає величезна реконструкція й етап підготовки до вступу з великими інвестиціями в усіх сферах.

Я впевнений, що з нашого боку також будуть люди, які інвестуватимуть в українське сільське господарство, і тоді відновиться сільськогосподарський сектор. І врешті-решт, я думаю, що великі підприємства в Україні вже зараз набагато прибутковіші, ніж підприємства в Польщі, де фермерство дуже мале, але це також не означає, що вони потребують менше субсидій чи підтримки,
– сказав Галер.

Він очікує, що будуть перехідні етапи і все це буде узгоджено. Однак є перешкода – всі ці питання мають бути вирішені одноголосно. А на це необхідно значно більше часу.

Процедуру голосування потрібно спростити

Євродепутат вважає що процес голосування в Раді ЄС має бути простішим та швидшим, без довгих обговорень.

Я думаю, що ми більше не можемо чекати й будь-яке майбутнє головування Європейської ради буде змушене спостерігати під час дискусій, хто підтримує пропозицію, а потім ставити галочку навпроти цієї країни. І в той момент, коли кваліфікована більшість "дзенькне", рішення буде прийнято. Це мій спосіб позбутися тривалих обговорень. Я думаю, що це має бути частиною практики й частиною зовнішньої політики. Держави-члени ЄС погодилися на голосування кваліфікованою більшістю в тих сферах, які впливають на нас щодня у повсякденному житті,
– сказав він.

Також Міхаел Галер зазначив, що наразі тривають дебати щодо того, щоб не голосувати одностайно щодо вступу України в ЄС. Адже країна, яка має проблему, не повинна чекати поки остання столиця в ЄС погодиться на розширення Євросоюзу.