Про це заявив президент Володимир Зеленський під час інтерв'ю для представників фінських, шведських, данських і норвезьких ЗМІ, повідомляє 24 Канал.

Цікаво Диявол криється в деталях, – у МЗС України не виключають посередництва Пекіна у припиненні війни

НАТО – про захист, а не про наступ

Президент вважає, що найкращі гарантії безпеки – це НАТО.

Тому що там велика кількість потужних держав, сучасної зброї, країнами вводились санкції, надавалася фінансова допомога, зокрема, те, що отримала Україна. Всі зрозуміли міцність цього Альянсу,
– зауважив Зеленський.

За його словами, НАТО – це про захист, а не про наступ.

"І ми також хотіли бути захищені. Остання наша зустріч з Єнсом Столтенбергом була краща за всі інші. Я йому дуже вдячний. Але знову ж таки – це союзне рішення. Я думаю, якби рішення про вступ в НАТО залежало від Столтенберга, то Україна вже була б в НАТО", – підсумував глава держави.

Варто прочитати Зеленський провів перемовини з Макроном: Франція надасть ЗСУ потужний бронетанковий пакет

Україна хоче отримати запрошення

Міністр оборони України Олексій Резніков під час пресконференції розповів, що рішення щодо вступу до НАТО ґрунтується не на відсотку запроваджених стандартів, як раніше здавалося, а на виконанні трьох важливих блоків.

"Ми хочемо отримати запрошення. Тому що тема "відкриті двері", як каже президент: "Двері відкриті, де в них зайти?" Ми про це серйозно говоримо з партнерами", – заявив голова оборонного відомства.

За його словами, країни, які стали членами НАТО після 1997 року, впровадили в середньому 31% з близько 1200 стандартів Альянсу. Також є країни, які запровадили близько 2%.

"Чому? По-перше, виявляється, що це не так принципово. Не всі стандарти всім країнам потрібні. У нас вже близько 20% стандартів НАТО впроваджено, прийнято нормативно-правових актів приблизно 28% і вже в мене домовленості з партнерами про 180 стандартів, які ми вже знаємо і можемо впровадити. Тобто ми зразу виходимо на рівень під 35, до 40%. Не є це принциповою задачею", – зазначив міністр.

Зауважте Неадекватно як для країни НАТО, – Зеленський розкритикував Угорщину та її стосунки з Росією

Для вступу в НАТО треба виконати 3 блоки

Резніков розповів, що існує 3 найважливіші блоки, які відіграють ключову роль в інтеграції до НАТО, зокрема:

  • Чи наявний в країні цивільно-демократичний контроль над Збройними силами, силами безпеки й оборони. Варто зауважити, що в Україні цей закон вже прийняли.
  • Транспарентність, прозорість, зрозумілість і підзвітність процедур по забезпеченню.
  • Спільне планування військових операцій. Українські військові вже успішно займаються цим питанням.

"Прийняття рішення про вступ до НАТО буде політичним, одностайним, звісно, після перемоги. У стані війни вони на це не підуть, але наше завдання – максимально швидко рухатись", – підсумував Резніков.