Франція продовжує підтримувати Україну в боротьбі з російськими окупантами. Глава держави подякував Макрону за це.
Цікаво Неадекватно як для країни НАТО, – Зеленський розкритикував Угорщину та її стосунки з Росією
Зеленський провів перемовини з Макроном
Президент розповів, що під час розмови з Макроном він подякував йому за всебічну та дієву підтримку України з боку Франції. Під час переговорів лідери:
- Обговорили взаємодію в роботі з іншими міжнародними партнерами щодо консолідації їхньої підтримки української формули миру.
- Скоординували позиції напередодні важливих міжнародних заходів та узгодили наступні конкретні кроки у межах двостороннього діалогу.
Детально поінформував про ситуацію на фронті та перспективи її розвитку у травні – червні. Окремо акцентував на першочергових потребах українських сил оборони,
– зауважив український лідер.
Він додав, що швидкість і конкретність реагування – це дуже важливо, адже це те, що значно посилює наші можливості.
"Цінуємо підтвердження Францією надання нашим Збройним Силам потужного бронетанкового пакета", – підсумував глава держави.
За інформацією Офісу Президента, розмова лідерів тривала понад годину. Окрему увагу вони приділили підготовці до саміту НАТО у Вільнюсі, на якому повинні:
- ухвалити сильні та конкретні рішення щодо гарантій безпеки для нашої держави,
- започаткувати процедуру запрошення України до НАТО.
Франція прагне перемовин Росії та України: коротко
- За інформацією Bloomberg, зовнішньополітичний радник президента Франції Еммануель Бонн розроблятиме з головний китайським дипломатом Ван Ї документ, який має стати основою для початку перемовин між Україною та Росією. Однак ці переговори залежатимуть від успішного контрнаступу ЗСУ.
- Після візиту Макрона до Китаю та зустрічі з Сі Цзіньпіном 6 квітня лідер Франції змінив свою риторику стосовно США. Він закликав європейців дистанціюватися від Сполучених Штатів і не втручатися в ситуацію щодо Тайваню.
- Водночас скандальна заява щодо пострадянських країн, яку зробив посол Китаю у Франції також не залишилася без уваги. Після цього Євросоюз закликав країну визнати його персоною нон ґрата. Відповідний лист підписали 80 європейських депутатів.