Виверження вулкана почалось у неділю 21 травня. Вулкан Етна викинув попіл на італійське місто Катанію, найбільше місто на сході Сицилії. Через це закрили міський аеропорт.

Дивіться також У Мексиці прокинувся один із найнебезпечніших вулканів у світі: відео, від яких моторошно

Через хмару попелу фахівці не можуть оцінити ситуацію

Хмари, які зібралися над вулканом, не дозволяють Національному інституту геофізики та вулканології проводити відеоспостереження та чітко висловитися про те, що відбувається. Проте вони передбачають, що надалі буде вибухова активність з випаданням попелу.

Виверження Етни: дивіться відео

Місцевих поки що не евакуюють

Дрібні частинки, викинуті з вулкана, можуть становити небезпеку для авіарейсів. Тому аеропорт Катанії оголосив, що через активність виверження Етни польоти призупинили до відновлення умов безпеки.

Довколишні населені пункти накрило сірим попелом. Водночас влада не оголосила обов'язкової евакуації в околицях Етни.

Міста накрило вулканічним попелом: фото із соцмереж

В Італії також вирує повінь

Окрім виверження вулкана, частину країни накрила потужна повінь. Зокрема, у регіоні Емілія-Романья, що на півночі Італії, 17 травня загинуло щонайменше троє людей, ще троє – зникли безвісти. Тільки з міста Равенна довелось евакуювати орієнтовно 5 тисяч людей.

Негода в Італії / Фото AP

Негода в італійському місті Чезена: дивіться відео

Варто зазначити, що через повінь 20 травня прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні достроково повернулась додому із саміту держав G7 в Японії.

Так, Мелоні перенесла свою підсумкову пресконференцію. Відразу після неї посадовиця мала вирушити в Італію, щоб "уважно стежити за надзвичайною ситуацією" в Емілії-Романьї.