Зеленський підкреслив: прагнення до справедливості є чи не найважливішою для українців цінністю. Натомість противники реформи е-декларування, а значить і справедливості, лише зламали власні зуби.

Теж важливо Сподіваюсь, без юридичних "мін", – Зеленський про закон, що запускає судову реформу

Суспільство може посміхнутися, а вороги – зламали зуби

На засіданні 29 червня нардепи ухвалили законопроєкт про повернення кримінальної відповідальності за брехню у деклараціях. Із попереднього варіанту вилучили суперечливі правки, через які попереднього разу Володимир Зеленський наклав на документ вето.

Цього разу глава держави позитивно оцінив ухвалений документ. Він зазначив, що той, хто обманув громадян України, має не платити символічний штраф, а потрапляти до в'язниці.

Систему реальної відповідальності багато хто намагався "збити" і зламати. Зламали тільки власні зуби. А ми разом із суспільством можемо посміхнутись на всі 32, бо справедливості в Україні – бути!
– написав Зеленський.

Наостанок він зазначив: очікує якнайшвидшого отримання документу на підпис.

В'язниця за брехню у деклараціях: головне

  • У жовтні 2020 року КСУ визнав неконституційною норму закону про кримінальну відповідальність за брехню у деклараціях. Це викликало значне обурення у суспільстві і осуд з боку міжнародних партнерів.
  • У листопаді глава держави зареєстрував законопроєкт, який повертає відповідальність.
  • 9 червня парламент проголосував за закон, проте зі суперечливими правками. Наприклад, одна з них скасовувала покарання за брехню щодо майна родичів
  • Зеленський наклав на той варіант документу вето і згодом подав новий законопроєкт.