Політикиня прокоментувала перемовини з російською делегацією у Женеві, що відбулись 10 січня. Це відбулось на телефонному брифінгу для журналістів.

До теми У Женеві завершилися переговори США і Росії щодо "гарантій безпеки": перші підсумки

Ядерну війну ніколи не можна виграти і не можна вести

США відкриті для обговорення з Росією щодо розміщення ракет (мовиться про розміщення у Європі – 24 канал), проте на взаємних умовах, та щодо масштабів та розмірів військових навчань з Росією,
– мовиться у повідомленні.

Журналіст Крістофер Міллер написав, що заступниця держсекретаря НАТО Венді Шерман запевнила: "США і Росія погодилися, що ядерну війну ніколи не можна виграти і не можна вести".

Окрім того, політикиня пояснила, що кількість військових США у Європі не була темою розмови.

"У нас не було дискусій про чисельність військ США під час наших переговорів", – заявила Шерман.

Вона пояснила, що це не є темою для переговорів.

Коротко про перемовини між США та Кремлем

  • Російська делегація ще 9 січня прибула на перемовини у Женеву. Зокрема після першого раунду очільник делегації заступник очільника МЗС Сергій Рябков заявив, що розмова була діловою. Натомість у Держдепі США пояснили, що раунд був підготовчим.
  • 10 січня представники Кремля у Швейцарії заявили, що переговори були "важкі та професійні, без спроб обійти гострі кути".
  • До речі, Венді Шерман запевнила, що наслідки вторгнення Росії в Україну будуть набагато жорсткішими, аніж у 2014 році.
  • На 12 січня запланований другий дипломатичний канал перемовин – засідання Ради НАТО – Росія. Після цього – формат Росія – ОБСЄ.

Переговори у Женеві: США схилятимуть Росію до миру – дивіться відео

Повний текст публікації Бенджаміна Холла

Стратегічний діалог США і Росії в Женеві тривав вісім годин. Заступниця держсекретаря США Венді Шерман каже, що США відкриті для обговорення з Росією розміщення ракет і взаємних обмежень щодо масштабів та розмірів військових навчань.