Про це 24 каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він пояснив, що NASAMS – це потужні установки.
До теми Зможемо брати під вогневий контроль, – Попович сказав, на що можуть скерувати нові ракети HIMARS
За його словами, одна така батарея має включати командний центр, MLRS, а не лише установку.
У цих NASAMS, які зараз нам планують поставити, 9 пускових установок, а решта – це радіолокаційні станції, командні пункти, машини для зарядження тощо. Відповідно є 9 пускових установок у кожній батареї,
– пояснив Мусієнко.
Експерт розповів, що ці батареї NASAMS цікаві тим, що вони дають можливість встановлювати пускові радари та командні центри в різних точках. "Тобто вони розташовані не разом, і знищити їх всі одразу одним ударом неможливо", – зазначив він.
Крім того, як каже Мусієнко, це один з найкращих у світі комплексів середньої дальності.
На його думку, він отримав таке визнання, бо саме ці комплекси беруть на посилення, щоб прикривати небо над Білим домом під час інавгурації президентів США.
Переоснащувати системи ППО треба комплексно. Якщо батареї NASAMS працюють спільно з американськими радарами, які підходять до комплексів Patriot, то треба обирати те, що може інтегруватися між собою, щоб захистити українське небо,
– заявив він.
Чи може Україна отримати Patriot? На це Мусієнко відповів, що це можливо. Експерт вважає, що системи ППО дальнього радіуса дії та системи ППС можуть стати одними з перших пунктів за ленд-лізом.
"Навіть системи NASAMS чи HIMARS ще кілька місяців тому ми вважали нонсенсом. Але треба працювати, щоб цього досягти. Це питання потрібно порушувати у ленд-лізі", – зауважив він.
Що відомо про батареї до NASAMS
- 1 липня США офіційно оголосили про новий пакет військової допомоги України. Серед іншого там було вказано дві батареї до зенітно-ракетної системи NASAMS. Вони мають не тільки пускові установки, а й певні машини для зарядки, виявлення цілей і обслуговування комплексів.
- Загалом NASAMS – це зенітно-ракетні комплекси середньої дальності (близько 160 кілометрів). Основне призначення – знищення повітряних об’єктів ворога за будь-яких метеорологічних умов.
- Батарея зенітно-ракетного комплексу NASAMS другого покоління складається з 12 пускових установок (кожна несе шість ракет AIM-120 AMRAAM), восьми радарів, одного центру керування вогнем, однієї машини з електронно-оптичною камерою та одного автомобіля Tactical Control Cell.
- Батарея NASAMS третього покоління містить шість мобільних пускових установок ракет малої дальності IRIS-T SLS, встановлених на гусеничних машинах, а також триколісну високомобільну пускову установку.