Важливо не забороняти, а навчити аналізувати контент у соцмережах
Багато батьків скептично й навіть критично ставляться до соціальних мереж та інтернету загалом. Я ж вважаю, що це вже невіддільна частина нашої реальності.
Читайте також Якщо Путін вмре, то як же суд?
Сьогоднішні діти сприймають інформацію аудіовізуально. Їм важливо, щоб вона подавалася швидко, динамічно та цікаво. В іншому випадку вони відмовляться її сприймати. Тож завдання батьків не забороняти, а навчити дітей фільтрувати та аналізувати контент, який їм пропонують.
Коли моя донька доросла до тіктоку, ми створили з нею спільну сторінку. Попри те, що на той момент я вже мав вагомий досвід на телебаченні, перейти у діджитал-сферу для мене було непросто. Спершу у своїх соціальних мережах публікував лише пейзажі. Але я хотів показати доньці, що тікток, ютуб, інстаграм – це не лише про "вбивання часу" й розваги, це також про освіту та заробіток.
Сьогодні багато фахівців переводять роботу у діджитал-площину та створюють, наприклад, свої освітні курси, при цьому навчаючи та заробляючи. Я не виняток, у нас із командою є освітній ютуб-тревел "УніверCheck", у якому ми розповідаємо про українські виші і допомагаємо абітурієнтам обрати майбутню професію. До цього проєкту я також залучаю Лєру та виділяю їй окремий бюджет, аби вона розуміла: це також робота, задля якої вона витрачає свій час, зусилля, а отже, повинна отримувати дохід.
Щоб бути блогером, навчатися "не потрібно"
Хибно думати, що серед діджитал-професій є тільки блогер, а я вважаю, що сьогодні це вже робота. Щоб створити якісний інформаційний продукт, потрібні копірайтери, SMM-менеджери, таргетологи, команда фото- та відеомейкерів.
Важливо Росіянам не сказали, що прийшла весна: у чому недолугість масованої атаки
Усі ці люди мають бути всебічно розвиненими, грамотними, креативними, начитаними. Вони повинні слідкувати за тенденціями, добре володіти мовою, можливо, і не однією. Тож зазвичай за одним блогом в мережі стоїть дуже багато професіоналів.
Сьогодні наша система освіти ще не продукує спеціалістів такого профілю, але я й не впевнений, що на SMM-менеджера потрібно навчатися 4 роки, зважаючи на динамічність цієї професії. Однак я ще не настільки сучасний, щоб вважати, що вступати у вищі навчальні заклади не потрібно взагалі.
У житті завжди має бути запасний варіант
Можна обрати базово філологію, і на курсах уже отримувати додаткові знання. Так ви зможете в майбутньому працювати й копірайтером, і журналістом, і вчителем, і репетитором. Бо, як показують події останнього року, у житті завжди потрібно мати запасний варіант.
До прикладу, я вже рік не мав жодного проєкту на телебаченні, і якби в якийсь момент не перейшов у діджитал-сферу та не опанував ту ж професію блогера (хоч я себе ним не вважаю), сьогодні було б не просто.
Або ж можна вступити на IT-фахівця, а на курсах з SMM опанувати додаткові навички. Це зробить вас ще більш потрібним спеціалістом. Тож моя рекомендація – здобути базу й постійно її оновлювати новими знаннями.
Як дітям аргументувати свій вибір перед батьками
Я свідомий, що може бути певний супротив у батьків. У свій час у мене також була розмова з мамою, якій вдалося переконати мене вступити на економіста. Бо професія актора, якою марив 25 років тому, видалася їй несерйозною та неперспективною.
Цікаво Що мотивує іноземних воїнів боронити кордони України від росіян
Чи вважаю я помилкою, що вступив у хмельницький виш і згаяв 4 роки? Так. Чи шкодую я? Ні, бо в результаті мені вдалося знайти себе. Але мій випадок радше виняток, тому дуже хочеться, аби діти робили вибір усвідомлено та в майбутньому розвивали себе та країну.
Ррекомендую дітям аргументувати своє рішення: показати батькам, скільки заробляють фахівці профілю, який вони планують обрати, де бачать своє майбутнє місце роботи. А батькам не бути категоричними відразу – вислухайте, підкажіть, відправте на професійні курси та дозвольте своїй дитині зробити цей вибір самостійно.