Усі розрахунки проводилися б живими грошима. Але у постанові не згадали ОСББ, що лише погіршило ситуацію.
Читайте також: Виплати субсидій можуть зупинити по всій Україні
370 сімей в 11 під'їздах – таким будинком разом із колегами опікується Володимир Гуцул, член правління ОСББ. Він ледь зводять кінці з кінцями. Субсидії отримує майже половина мешканців будинку. А от різницю в тарифах держава вчасно не повертає.
Ці гроші, за які вже ОСББ розрахувалось за сміття, за ліфти, за освітлення в під’їзді, приходять ОСББ через рік, після того, як ці гроші сплачувались. За рік це сума десь в межах 90 тисяч гривень. За ці гроші ми б могли в минулому році відремонтували дах в нашому величезному будинку,
– зазначив Гуцул.
Тобто ОСББ став таким собі кредитором, який коштом тих, хто платить повністю, покриває всі витрати.
"Фактично держава відмивала шляхом цих соціальних боргів вимивала кошти в ОСББ і житлово-будівельних кооперативів", – переконаний Володимир Гуцул.
І так по всій Україні. Ще у 2017 році держава заборгувала понад 20 мільярдів гривень надавачам послуг та ОСББ і ЖЕКам. Тож подекуди мешканцям почали навіть надходити рахунки без врахування субсидій. І в уряді про це знають.
"Кожен день до мене надходить інформація там щось не виплатили, там людям виставляють нові рахунки", – прокоментував цю ситуацію прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
Хоча й самі поставили всіх у такі умови. Аби виправити ситуацію, з цього року держава запровадила так звану адресну монетизацію субсидій. Коли процес завершать, споживачі платитимуть за комунальні повністю, а від держави отримуватимуть грошову компенсацію.
Однак, поки повного реєстру субсидіантів немає, то гроші перераховуватимуть надавачам послуг, до яких прирівняли і ОСББ, які такими не є. Усе ніби гарно спланували – жодних взаємозаліків – лише живі кошти. Чіткі дедлайни – гроші повинні надходити до 24 числа.
Читайте також: Та ніколи в житті, – міністр соціальної політики розвіяв ще один міф щодо субсидій
Однак, прорахувалися. ОСББ зобов'язали відкрити окремі казначейські рахунки. Гроші з них на оплату інших послуг, наприклад на зарплату працівникам, спрямовувати не можна. А якщо за 5 днів їх не використають - усе повертають державі.
Ні в постанові Кабміну ні в наказі не зазначається як в 2018 році люди як будуть проживати в будинках ОСББ повинні отримувати субсидії і пільги (надавачі послуг), – зазначила заступниця голови комітету з питань будівництва і ЖКГ Альона Бабак.
Цей казус мали вирішити цього тижня. Для цього влаштували зустріч представників ОСББ з усіх регіонів. На ній Мінфін разом із членами правління домовилися, що фактична виплата коштів громадянам розпочнеться 1 квітня. Механізм обіцяють доопрацювати до наступної середи. І вже тоді винести на розгляд Кабінету Міністрів. Борги ж держава обіцяє віддати до кінця лютого.
Що таке ОСББ? Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку – це неприбуткова юридична особа. Вона створена власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територієюю