Антиукраїнські тези російської пропаганди уже відомі всім – і про боротьбу з хунтою та заходом, і про повернення України до так званого "русского мира". Їх просувають у тисячах спільнот у соцмережах та адмініструють в Україні. З такими агітаторами намагається боротися СБУ.
За такими звинуваченнями лише упродовж останніх декількох місяців силовики затримали десятки людей. Більшість з них розповідають, що дійсно працюють за гонорар, інформацію для постів отримують від російських кураторів. Однак їхня робота не обмежується Інтернетом. Людям пропонують виконували різноманітні завдання. Найпоширеніше – шпигунство.
Читайте також: Науковець висловив думку, що собою насправді являє Путін
Головна мета таких дій – дестабілізувати ситуацію в країні та підривати авторитет України у світі. Таким чином Москва намагається захистити свої геополітичні інтереси та поширити сфери впливу, пояснюють експерти. Прикладом стала цьогорічна осінь. Всередині країни активізуються агітатори, а на міжнародній арені Кремль роздмухує скандали за участі України. Метод один – інформаційний вкид.
Можна завдяки таким вкидам якось повпливати на те, що до влади менше будуть з повагою і з довірою відноситись. Можливо, проросійські на цьому можуть отримати якісь дивіденди,
– розповіла головний експерт зі стратегічних комунікацій Тетяна Попова.
Нещодавній скандал із законом про освіту теж підігрітий Москвою. Його мета – посіяти розбрат між Україною та країнами ЄС, скористатися цим та позбутися санкцій проти Росії, кажуть експерти. Кремль також задумав розсварити Україну зі США. Це може статись через історії з начебто постачанням зброї Південному Судану та українських ракетних двигунів до КНДР, вважають у Центрі досліджень армії, конверсії та роззброєння.
"Дискредитувати, але щоб у нас розчарувалися Сполучені Штати і країни НАТО, не давали нам, наприклад, летальної зброї. Бо це змінить баланс сил на Донбасі", – заявив заступник директора з міжнародних питань ЦДАКР Михайло Самусь.
Читайте також: Україна звернулась до ООН з нагальним проханням
Цілком можливо, що Україну чекає новий скандал. Москва може розіграти історію про постачання Києвом зброї чи навіть ядерних технологій до Тегерана.
Вона може мати за мету знову ж таки впливу на адміністрацію Трампа, який вважає Іран одним із найбільших ворогів Сполучених Штатів. І знову виникає ім'я України, яка начебто щось колись поставляла. Тому не виключено, що ракетні технології приходять якраз з України,
– додав Михайло Самусь.
Експерти пояснюють, для Кремля головне частіше підривати такі інформаційні бомби. Формувати для України образ ненадійного партнера для союзників. А всередині країни знищити довіру до влади, щоб підтримувати хитку, нестабільну ситуацію. У хаосі легше поширити свій вплив.