Перевищують швидкість, сідають за кермо нетверезими – 2 роки без контролю на автошляхах між містами аж занадто розслабили деяких водіїв. Статистика невтішна: аварій побільшало. Треба з цим боротися, вирішили правоохоронці – і створили дорожню поліцію.

Презентують її помпезно, як і все нове, що з'являється в органах правопорядку. Дорожній рух поліцейські вже контролюють на ділянці у 1200 кілометрів на автошляхах міжнародного значення. Їдемо дивитися, як вони це роблять.

Житомирська траса. Тут неподалік Києва стоїть один з колишніх постів ДАІ. Тепер це називається сервісний пункт. Тут і чергують дорожні поліцейські. Пізніше стає відомо – елітна автівка була викрадена. Її і повинні перехопити ці копи. Зупиняють кожен схожий автомобіль. Загалом, у дорожніх копів є 9 причин для зупинки авто.

Читайте також: На Київщині побили бійця полку "Миротворець" під час мітингу

Для того, щоб перевірити документи чи наявність вогнегасника – водіїв не зупиняють, бо правила такого не дозволяють. Але це копам не подобається. Менше шансів спіймати схмілілого автомобіліста.

Льодяники – так поліцейські називають те, що прийшло на зміну смугастим жезлам, теж їм не зручні. Мовляв, водії майже не бачать їх. Ще й в кущах заборонили ховатися, як це робили їхні попередники ДАЇвці. Навіть якщо зловлять когось за перевищення швидкості – довести провину не вдасться. Доказів не буде.

Читайте також: Собака зловмисника накинулась на поліцейського у Львові: в тварину довелося вистрілити

Офіційно, поліцейські не можуть користуватися жодним приладом фіксації. З таким укомплектуванням справді можна привести рух на дорогах до порядку. Все ж новий орган запрацював, а по всій країні вже функціонують 8 таких пунктів. До кінця року планують набрати більше 2 тисяч дорожніх інспекторів.

Самі ж копи зізнаються, що такі методи ловити порушників давно віджили своє. Набагато ефективніші методи автоматичної фото та відео фіксації та листів щастя.