За словами фінансового консультанта, зараз українцям варто дотримуватись простих але дуже ефективних порад.

Читайте також: Що відбувається з доларом: пояснення експерта

Не покладайтеся надмірно на аналітику

Не читайте аналітику, де різні групи експертів, в лапках, будуть розповідати про різні фактори, які впливають на курс гривні.

Факторів дуже багато, дуже різних. Але не треба це читати. Тому що ніхто не знає, що буде відбуватися завтра-післязавтра. Тому що це ринок. На який впливає дуже багато чинників,
– пояснив експерт.

Не біжіть одразу скуповувати або продавати долари

"Є таке поняття, називається "Алєні". На фондовому ринку, наприклад, курс акцій більше залежить не від фінансових показників компанії, а від настрою та очікувань учасників фінансового ринку. І коливання курсу акцій, у дев’яноста відсотків, має під собою підґрунтя не економічне, а психологічне. "Алєні" – це люди, які прочитавши заголовок у газеті або почувши щось від знайомих або експертів, біжать і скуповують долари або продають долари, скуповують або продають цінні папери", – розповів Кисельов.

Відкладайте переважно у тому, в чому заробляєте

При цьому варто структурувати свої збереження, розділивши їх на три маленькі кошики. Перший – це гривня, і хай там лежить 60% доходу. Ще по 20% – на долар і євро,
– наголосив фінансовий консультант.

При цьому, відповідаючи на питання, чи варто тримати гроші у банку, Кисельов зазначив, що інструментів зараз є багато. "Тут треба дуже добре розуміти, що більша частина грошей повинна зберігатися у надійних фінансових інструментах. Вони бувають різні. Є банківські депозити, є накопичувальне страхування, є державні пенсійні фонди, є пайові інвестиційні фонди. Скільки і в якому інструменті тримати гроші – залежить від того, для чого людина відкладає ці гроші і на який термін. Тому що є інструменти більш надійні, але менш прибуткові, є інструменти більш прибуткові, але з ризиком", – сказав він.

Аби правильно вибрати собі такий фінансовий інструмент, потрібно вивчати питання, спеціалізовану літературу та законодавство. Також не завадить звернутися до людини, яка є підготовленою і фаховою. Просто читання експертів, за його словами, не дуже допомагає зробити правильний вибір.

До слова, днями у Нацбанку розповіли, що за останні три дні витратили 200 мільйонів доларів на підтримку гривні. Це пов'язано із тим, що пропозиція валюти зменшилася, а попит на неї навпаки – зріс. Тим часом кредитна рейтингова агенція Standard & Poor's спрогнозувала курс гривні до 2022 року – він становитиме 28,5 гривень. Експерти радять не хвилюватися, все під контролем.

Чому долар "стрибає"? Курс гривні в Україні гнучкий. НБУ сьогодні не відповідає за курс валют і штучно не підтримує його. Завданням Нацбанку є досягнення низької стабільної інфляції. Що ж до стрибків долара, НБУ в основному пояснює їх сезонністю гривні, оскільки ми – аграрна країна. Коли аграрний сектор закуповує валюту – провокує попит, а отже – і зростання курсу. Відповідно, після того, як аграрники зароблять гроші та продадуть зароблену валюту – створять пропозицію, курс знижується. Детальніше читайте у статті: Чому дорожчає валюта та що варто знати, щоб спокійно жити.

Курс валют
Як змінювався середньорічний курс долара / Інфографіка 24 каналу