У той час, як більшість експертів із зовнішньої політики одноголосно повторюють, що не існує кращих методів у боротьбі з нарощуванням ядерного арсеналу КНДР, як мовчазна згода або ж війна, авторитетне видання The Wall Street Journal наводить п'ять дієвих способів протидії ядерній загрозі, що надходить від Північної Кореї.

Читайте також: Північна Корея погрозила США новими випробуваннями ядерної зброї

Їх (ці опції "24") інколи позначають акронімом Dimefil, що означає: дипломатичний (diplomatic), інформаційний (information), військовий (military), економічний (economic), фінансовий (finance), розвідувальний (intelligence) і правовий (law) примус,
йдеться у редакційній статті газети.

Автори публікації детально пояснюють дію кожного із методів впливу на політику КНДР, які можуть застосувати США.

Так, дипломатично Білий дім може обірвати або обмежити міжнародні контакти з Північною Кореєю. "Хоч режим Кім Чен Ина проповідує ідеологію самодостатності, він все ж потребує зовнішніх зв'язків, аби добувати життєво необхідні тверду валюту, сировину і технології", – зауважує WSJ.

Завдяки інформаційному примусу США та їхні союзники можуть "підбивати північнокорейські еліти на втечу або організацію внутрішнього перевороту".

Що стосується військових методів тиску, то "нарощування засобів протиракетної оборони зменшить здатність Північної Кореї використовувати атомний шантаж", зазначається далі.

Читайте також: Як міжнародна спільнота збирається вгамовувати небезпечну і некеровану КНДР

Економічний примус означає введення і посилення санкцій проти всіх, хто веде бізнес з Північною Кореєю.

США також можуть відрізати для КНДР доступ до фінансових посередників, які проводять операції в доларах,
– акцентує видання.

Розвідка США також може принести чимало користі у протидії північнокорейському режиму: програма боротьби з розповсюдженням зброї масового знищення, яка стартувала при адміністрації Джорджа Буша-молодшого, може бути розширена, щоб заблокувати інші види експорту військових ресурсів, заборонених санкціями ООН.

Щодо правового поля примусу, то тут йдеться про те, що "слідча комісія ООН ще у 2014 році повідомила про свідчення порушень прав людини у великій мережі тюремних таборів КНДР. Китай і Росія захистили режим Кіма від переслідування в Міжнародному кримінальному суді за ці злочини проти людяності. Тиск з метою притягнення до відповідальності ще більше ізолює Північну Корею і підштовхне місцевий політикум до втечі", – підбивають підсумок журналісти.

Читайте також: Путін попередив про страшні наслідки тиску на КНДР

Нагадаємо, 3 вересня КНДР провела шосте за останній час випробування ядерної зброї. Згодом стало відомо, що в КНДР розробили водневу бомбу, яку можна встановити як боєголовку для міжконтинентальної балістичної ракети.

4 вересня влада Південної Кореї повідомила, що на території КНДР триває підготовка до нових пусків балістичної ракети.

У зв’язку із ситуацією, що склалася, міністерство фінансів США готує нові санкції проти офіційного Пхеньяна. Крім того, за посилення санкцій проти Північної Кореї виступили президент Франції Еммануель Макрон і Канцлер Німеччина Ангела Меркель.