Як повернути довіру суспільства до доброчесних суддів

За результатами дослідження "Центра Разумкова", переважна більшість українців не вважають українські суди об'єктивними та незалежними.

Читайте також: Скільки коштують суддівські рішення: космічні суми хабарів

Тому, ймовірно, що до новоствореного Антикорупційного суду, у якому, до слова, також працюють судді, рівень довіри буде не надто великим. Про те, чи можна повернути рівень довіри українців до доброчесних суддів – пояснила керівниця відділу комунікації Антикорупційного суду Олеся Чемерис.

– Робота, яку я виконую, полягає у тому, аби показати суспільству різницю між тими суддями, до яких вони звикли, та тими, які приходять чинити справедливе правосуддя. Найголовніше питання українців: "Коли будуть посадки?".


Олеся Чемерис

– Річ у тім, що посадкам передує робота. За новим законом, ми отримаємо справи від НАБУ та САП, які виконують попередню роботу, що має враховуватися. Наша задача – винести той вирок, що відповідатиме тій шкоді, що завдав підозрюваних суспільству чи державі. І, як на мене, не лише посадка є результатом роботи суду.


Які повноваження має Антикорупційний суд – інфографіка 24 каналу

– Справи, які розглядають судді Антикорупційного суду, дуже великі. Це об'ємні томи, які можна важити. Треба розуміти, що розглянути цю справу за годину просто неможливо. Загалом до нас надійшло 747 процедурних документів – це різноманітні клопотання, заяви, скарги. З них 86 – це суто кримінальні документи, які розглядали тоді лише шестеро слідчих суддів. Найбільша проблема – дуже мало слідчих суддів.

Довідка: у Нідерландах судам довіряють 80% громадян. Фахівці переконані, що на це впливають кілька факторів: традиції, прозорість, компетентність суддів, комунікація з суспільством.

Більше – дивіться у програмі.