Якщо ввести прізвище "Ровт" у Google, то першим з`являється посилання не на Вікіпедію, а на сторінку журналу The Forbes. Це не дивно: зараз на рахунку багатія 1 мільярд 300 мільйонів доларів. У списку світових мільярдерів він на 1 367 місці.
Народився Ровт у Мукачевому. Батько — директор трикотажної фабрики, мати — домогосподарка. Вищу освіту Алекс здобув у Львівському торгово-економічному інституті.
Із дипломом про вищу освіту переїхав до Угорщини і влаштовується вантажником у невеликій крамниці. Утім амбітний юнак знав, що це тимчасово. Незабаром він став продавцем, потім — завідувачем продовольчого магазину, а далі — узагалі начальником Управління оптово-роздрібного збуту.
Попри кар'єрний ріст, Ровт знову переїхав — тепер до США.
Виходець із Мукачевого влаштувався до хімічної компанії IBE Trade Corp, що займалася бартером у країнах із нестабільною валютою. Вони привозили необхідні товари й обмінювали на цінну сировину: наприклад, каву чи залізну руду. Згодом підприємці зосередились на торгівлі мінеральними добривами.
На той час лідером із виробництва аміаку був СРСР. Тож Ровт, як колишній громадянин цієї держави, швидко "вийшов" на хімічні підприємства в Україні, Росії та Угорщині. Уже 2008 року IBE Trade Corp, одноосібним власником якої тим часом став Ровт, назвали найбільшим монополістом аміаку. Компанія мала 13% світових продажів. Це, власне, й вивело українця до списку The Forbes.
Зараз бізнесмен відходить від аміачного бізнесу й зосереджується на нерухомості. У 2012 році він приголомшив жителів Нью-Йорка: Ровт придбав хмарочос на легендарній Wall street навпроти фондової біржі за 303 мільйони доларів. Однак здивувала не лише сума, а й те як розрахувався багатій — готівкою.
Ровт принципово не вкладає гроші в акції, і не грає в казино, бо тут успіх не залежить від тебе. Адже він так не звик. Коли питають про фінансову пораду, незмінно відповідає: "Не тримайте гроші в банку — інвестуйте їх".
Зроблено в Україні: Українець, який став співтворцем першої атомної бомби