Засвідчили свою підтримку французам і на Далекому Сході. Японський прем'єр-міністр Сіндзо Абе назвав дії нападників неприпустимими.
Цей інцидент - це терористична атака проти свободи преси та слова. Ми не можемо цього стерпіти,
— заявив він.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав терористичну атаку в Парижі глобальною боротьбою. Тому першим кроком для перемоги має стати справедливе покарання нападників, а далі – глобальний удар по радикальних ісламістах у всьому світі.
Через теракти у Франції європейські країни посилюють свою безпеку. Великобританія ввела посилений режим охорони на кордонах країни. А в Італії пішли далі – міністр внутрішніх справ Ангеліно Альфано оголосив про посилення режиму охорони так званих "чутливих цілей". Серед них об'єкти, які представляють інтереси Франції, США та Ізраїлю.
Йдеться не лише про дипломатичні заклади, посольства та консульства, які можуть бути під загрозою. Заходи також спрямовані на газети, головні офіси телеканалів. Також ми не забуваємо тих людей, які через свої політичні переконання можуть стати мішенню для терористичних атак,
— розповів міністр внутрішніх справ Італії Ангеліно Альфано.
У Римі побоюються активності найманців, які воюють на боці ісламістів. За даними міністра, 3000 осіб залишили Європу, щоб узяти до рук зброю. Тут хочуть бути готовими до їхнього повернення. Слова колеги підтвердив і міністр внутрішніх справ Іспанії. Уже 600 ісламістів повернулися до Європи після участі у бойових діях у Лівії та Сирії.
У Європі готуються обговорити проблему тероризму на рівні міністрів закордонних справ ЄС. Зустріч відбудеться у неділю в Парижі.