Черкаський регіон відверто здивував журналістів. Вочевидь там працюють найдоброчесніші прокурори країни, адже їхні декларації аж надто скромні порівняно із колегами з сусідніх регіонів.

Заступник прокурора Черкаської області – Юрій Ковтун – за декларацією 2016 чи не "найбагатший" серед черкаських прокурорів. Має у родинному активі об'єкт незавершеного будівництва – будинок на 220 квадратних метрів під Полтавою.

Останнє місце проживання прокурора – кімната у гуртожитку черкаської філії Полтавського університету економіки та торгівлі. Єдине, що набуте потому – право користування квартирою 50 квадратних метрів в тих же Черкасах. Інше майно у прокурора і його дружини набуте ще до держслужби. А їздить Ковтун "народному" Daewoo Lanos.

Читайте також: Шикарні маєтки, авто та офшори: вражаюче розслідування про життя українських прокурорів

За 11 років держслужби в активі прокурора – 18 тисяч доларів заощаджень. Журналісти не знайшли автопарків та десятків земельних ділянок. Зміст декларації Ковтуна суттєво відрізняється від статків його колег по цеху. А усе набуте майно – цілком відповідає статком доброчесного законника.

Наступний герой деклараційної інспекції – заступник прокурора Кіровоградської області – Дмитро Чепіжак. Він є сином одного з найвпливовіших українських аграріїв. Його батько Микола Чепіжак пройшов шлях від голови колгоспу "Шлях Ілліча" до очолювання таких агрофірм, як "Росава" та "Агро-Нива".

У деклараціях Чепіжак вказував лише власні доходи. За словами законника – у нього досі немає жодного майна. Мав лише Mitsubishi Lancer, та й ту продав у 2014 році.

Читайте також: Як прокурори наживаються поза законом – розслідування

Та цікавий Чепіжак не тільки цим. До призначення на Волині, з серпня 2014 року він був заступником Володимира Комашка. Виявилось, що Комашко з Чепіжаком – київські сусіди і мешкали всього через декілька будинків.

Офіційно Чепіжак бідній як церковна миша. Все майно – записане на дружину. Наприклад, пів квартири у місті Южному, під Одессою, яка коштує майже 300 тисяч гривень, це – фактично річний дохід прокурора. Ще – дві земельних ділянки, сумарно на два гектари – у котеджному містечку "Лебедівка", на березі Київського водосховища. Там же, згідно свіжої декларації, з'явився ще й будинок на 250 квадратів. Щоправда, в експлуатацію досі досі не введений. Ціна подібного надбання на ринку столичної нерухомості – близько десяти мільйонів гривень.

А замикає трійку найбагатших законників Центру прокурор вінницької області – В'ячеслав Соколовий. Як виявилось – прокурор є родичем прем'єра Гройсмана. Його кар'єра не може не вражати, адже згідно декларацій – він не лише сумлінний і чесний. Якимось чином Соколовий виживав на одну з найменших зарплат у прокуратурі.

Читайте також: Розслідування: сенсаційні статки прокурорів із заходу України

Наприклад, у 2013 його річний дохід першого заступника прокурора міста Вінниці склав усього 150 тисяч гривень. В декларації – лише старенька Toyota Camry , одна єдина земельна ділянка на дружину та будинок площею 94 квадрати.

Що далі, то справи пішли краще, а активи розросталися в геометричній прогресії – у 2014 році, перед призначенням на посаду очільника обласної прокуратури дохід стрімко зріс майже на 100 тисяч гривень, як і кількість земельних ділянок. А до графи "девіденди" дружини впали перші 100 тисяч гривень.

А на посаді прокурора області справи пішли геть не погано. У 2015-му Соколовий офіційно заробив вже майже 320 тисяч гривень, з девідендів "накапало" ще 150 тисяч, а кількість задекларованих земельних ділянок зросла вже до чотирьох. А ще з'явився будиночок на 300 квадратів. Також скромна прокурорська Camry перетворилася на позашляховик Land Cruiser.