Ще з самого ранку депутати з Народного фронту скупчились біля трибуни з плакатом, на якому поруч з Путіним, Льовочкіним та Якуковичем зображені депутати з партії "Свобода", яких назвали "провокаторами". Це так відреагували депутати з Народного Фронту на вчорашнє звинувачення уряду в корупції.

Свободівці у відповідь опонентам заявили, що останні безпідставно звинувачують "Свободу" і просто "забалакують" свої гірхи.

На цю трибуну виходять усі, виносять плакати і хтось щось відстоює. Таке відчуття, що на злодієві шапка горить. Давайте створимо Тимчасову слідчу комісію, проведемо незалежне оцінювання, розслідування і виявимо, хто дійсно вкрав гроші,
– відзначив народний депутат Володимир Парасюк.

Відповідну постанову про те, що корупцію має розслідувати Тимчасова слідча комісія зареєстрували у парламенті.

Читайте також: Після звіту Гордієнка нардепи рекомендували створити ТСК і робочу групу з профільних Комітетів

Утім, найбільше мови сьогодні у Раді було про Закон України "Про опозицію". За проектом, опозиція мала отримати ряд посад голів та заступників комітетів. У першому читанні документ підтримав ще попередній парламент рік тому. Але сьогодні законотворці взагалі відмовились від нього.

Багато років опозиція вимагала в парламенті закону про опозицію. Законопроект був вимогою колишньої опозиції нинішньої влади. От прийшовши до влади, вони фактично відмовились від своїх обіцянок і від свого рішення,
– зазначив народний депутат з фракції "Опозиційний блок" Юрій Павленко.

Читайте також: Верховна Рада відхилила розгляд закону про опозицію

Продуктивно нардепи попрацювали над ратифікацією міжнародних угод: дозволили Італії перевозити військовий вантаж через Україну до Афганістану, налагодили співпрацю у сфері оборони між Кабінетом міністрів та урядом Кіпру. А ще на місці перетину кордонів України, Румунії та Угорщини встановлять знак "Тур".

А ще депутати відмовилися розширювати перелік осіб, які мають право на отримання статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Нагадаємо, що 7-го квітня на засіданні Верховної Ради Верховна визнали добровольців та низку інших категорій учасниками бойових дій. Крім безпосередніх учасників бойових дій, цей закон поширюється на сім’ї зниклих безвісти, загиблих в АТО чи померлих унаслідок поранення, добровольців, працівників відповідних підприємств та волонтерів.